آزادکاران پنج شنبه راهی روسیه می شوند ، جام یخ می زند!

تیم ملی کشتی آزاد با تلفیقی از نفرات امید و با تجربه خود راهی روسیه می گردد تا سرزمین یخ زده روسیه از عنوان قهرمانی سال گذشته خود دفاع کند.

آزادکاران پنج شنبه راهی روسیه می شوند ، جام یخ می زند!

تیم کشتی آزاد زیر 23 سال ایران روز پنج شنبه هفته جاری برای حضور در رقابت های جام دنیای کشتی آزاد عازم کشور روسیه می گردد.

رقابت های جام دنیای کشتی آزاد سال 2019 میلادی با حضور 8 تیم برتر دنیا در دو گروه 4 تیمی روزهای 25 و 26 اسفندماه در شهر یاکوتسک روسیه برگزار می گردد. یاکوتسک از سردترین شهرهای دنیا است که در حال حاضر دمای هوا تا 30 - درجه هم پایین می آید. البته اوج سرمای این شهر ماه گذشته بود که تا 45 - درجه هم دما پایین آمده بود.

در گروه یک این مسابقات تیم های روسیه، کوبا، ژاپن و ترکیه و در گروه دو این رقابت ها تیم های ایران، آمریکا، مغولستان و گرجستان حضور دارند.

تیم ملی کشتی آزاد با نفرات زیر 23 سال و امید قرار بود به این رقابت ها اعزام گردد اما به یکباره با تصمیم کادر فنی چند کشتی گیر با تجربه هم به این تیم اضافه شد. این تیم روز پنج شنبه 23 اسفندماه راهی روسیه می گردد تا مهیای حضور در این مسابقات گردد. غیبت بعضی از چهره های نامدار تیم ایران از جمله حسن یزدانی و علیرضا کریمی از نکات مهم ترکیب تیم ایران است.

برای حضور در این مسابقات در وزن57 کیلوگرم علیرضا سرلک، در وزن 61 کیلوگرم ایمان صادقی، در وزن 65 کیلوگرم مرتضی قیاسی، در وزن 70 کیلوگرم میثم نصیری، در وزن 74 کیلوگرم رضا افضلی، در وزن 79 کیلوگرم مجتبی اصغری، در وزن 86 کیلوگرم مرصاد مرغزاری، 92 کیلوگرم حسین شهبازی و محمدجواد ابراهیمی، در وزن 97 کیلوگرم علیرضا گودرزی و علی شعبانی و در وزن 125 کیلوگرم کمیل قاسمی و امین طاهری نفرات اعزامی به مسابقات جام دنیای کشتی آزاد هستند.

این مسابقات به طور رسمی از روز شنبه شروع می گردد و اولین حریف تیم ایران در این رقابت ها مغولستان است. اختلاف ساعت ایران با یاکوتسک پنج و نیم ساعت است به طوری که ساعت 11 به وقت یاکوتسک 5:30 صبح به وقت ایران است.

تیم ملی کشتی آزاد قهرمان دوره گذشته این مسابقات است و به عنوان مدافع عنوان قهرمانی با نفرات جوان و کم تجربه راهی این مسابقات می گردد. به همین دلیل تکرار عنوان قهرمانی کار بسیار سخت و دشواری است. البته نباید هم هدف از حضور در این رقابت ها کسب عنوان قهرمانی باشد. بلکه کادر فنی باید سعی کند از این فرصت برای شناخت بهتر تیم خود و البته معرفی چهره های جدید برای ترکیب تیم ملی استفاده کند. به همین دلیل هم در بعضی از اوزان نفرات جوان حضور دارند اما به هر شکل کادر فنی به حضور بعضی از نفرات با تجربه که در روزهای آخر دوران قهرمانی خود به سر می برند، امید بسته است.

5، 670

منبع: ایران ورزشی

به "آزادکاران پنج شنبه راهی روسیه می شوند ، جام یخ می زند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادکاران پنج شنبه راهی روسیه می شوند ، جام یخ می زند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید