آمادگی کمیته امداد برای فراوری دام مورد احتیاج کشور

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با بیان اینکه 10 درصد دام کشور توسط مددجویان امداد تامین می گردد، گفت: اگر دولت در ارائه تسهیلات و خوراک دام حمایت کند، آمادگی داریم بخش قابل توجهی از احتیاج کشور را تامین و با قیمت مناسب توزیع کنیم.

آمادگی کمیته امداد برای فراوری دام مورد احتیاج کشور

به گزارش خبرنگاران، حجت الله عبدالملکی در مراسم بهره مندی 930 طرح دامداری مددجویان استان سیستان و بلوچستان از خوراک دام، اضافه کرد: تاکنون دو هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال، 50 میلیارد تومان یاری بلاعوض و پشتیبانی فنی در حوزه طرح های اشتغال، در اختیار خانواده های تحت حمایت قرار گرفته است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد ادامه داد: در طول سه سال گذشته 12 هزار و 200 میلیارد تومان درآمد از محل طرح های اشتغال، وارد مجموعه خانواده های تحت حمایت شده است.

عبدالملکی با بیان اینکه یک سوم بیکاران کشور افراد محروم و تحت حمایت کمیته امداد هستند، تاکید نمود: برای پایدارسازی دام در سیستان و بلوچستان فارغ از تسهیلات قرض الحسنه، سه میلیارد تومان به صورت بلاعوض برای تامین خوراک دام در 930 طرح پرورش دام سبک و سنگین در نظر گرفته شد.

وی بیان کرد: این 930 طرح پرورش دام حدود 9 هزار دام سبک و سنگین در اختیار دارند که 1500 تن خوراک دام میان آنها تهیه و توزیع شد.

عبدالملکی گفت: حدود 10 درصد دام های کشور را خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد تامین می نمایند و اگر دولت در ارائه تسهیلات و تامین خوراک دام پشتیبانی کند، آمادگی داریم بخش قابل توجهی از احتیاج کشور را تامین و با قیمت مناسب در بازارهای مصرف توزیع کنیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به اینکه سال جاری دو هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به صورت قرض الحسنه در سطح کشور به مددجویان پرداخت شده است، گفت: با این اعتبار، 114 هزار فرصت شغلی ایجاد شد و مددجویان امداد سال جاری 5500 میلیارد تومان درآمد به وسیله طرح اشتغال به دست آوردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آمادگی کمیته امداد برای فراوری دام مورد احتیاج کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی کمیته امداد برای فراوری دام مورد احتیاج کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید