انصارالله: توافق ریاض مرده به جهان آمد

به گزارش وبلاگ نوکیا، عضو هیئت مذاکره کننده انصارالله یمن اعلام کرد، توافق ریاض که میان دولت مستعفی و شورای انتقالی جنوب یمن به امضا رسید، در نطفه خفه شد؛ چرا که این توافق از سوی طرف هایی امضا شد که به منزله طرف های مرده هستند.

انصارالله: توافق ریاض مرده به جهان آمد

به گزارش وبلاگ نوکیا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، حمید عاصم، عضو هیئت مذاکره کننده انصارالله یمن گفت: تنها کسانی هستند که توافق ریاض را امضا کردند (سالم الخنبشی، معاون نخست وزیر دولت مستعفی یمن و ناصر الخبجی، عضو ریاست شورای انتقالی) و لذا خودشان نماینده آن هستند و این توافق بیانگر رویکرد دو طرف است نه رویکرد شمال و جنوب یمن.

حمید عاصم همچنین شرح داد: نیروهای مزدور در حال حاضر حتی بدون اجازه عربستان دست به سلاح نمی زنند.

وی درخصوص میزان امکان اجرای این توافق گفت: این توافق هرگز اجرا نخواهد شد؛ چرا که از همان ابتدا مرده به جهان آمد و این توافق برای ما هیچ اهمیتی ندارد و هیچ توجهی برای آن قائل نمی شویم.

روز سه شنبه دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب توافقنامه ریاض را امضا کردند؛ توافقنامه ای که محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی آن را مرحله ای جدید در راستای ثبات یمن خواند و انصارالله آن را زیر سوال برد.

براساس این توافق، دولت مستعفی یمن فعالیت های خود را در عدن به عنوان پایتخت موقت خود از سر می گیرد و تمام بخش های سیاسی و امنیتی از جمله شورای انتقالی جنوب در قالب وزارت دفاع و کشور در دولت مستعفی ادغام می شوند.

همچنین طرفین توافق کردند، دولت منصفانه ای بین شمال و جنوب با حضور 24 وزیر تشکیل شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انصارالله: توافق ریاض مرده به جهان آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصارالله: توافق ریاض مرده به جهان آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید