جاذبه های روستای چشمه سهراب کرمانشاه

به گزارش وبلاگ نوکیا، در ادامه معرفی مناطق جذاب و دیدنی کشورمان ایران نوبت به معرفی روستای چشمه سهراب کرامانشاه رسیده است که بخش بعدی ملاحظه می کنید.

جاذبه های روستای چشمه سهراب کرمانشاه

معرفی روستای چشمه سهراب کرمانشاه

چشمه سهراب یکی از مناطق نمونه گردشگری استان کرمانشاه در شهرستان هرسین است و دارای ویژگی های منحصر به فرد و جذابی می باشد.

روستای چشمه سهراب از توابع شهرستان هرسین در استان کرمانشاه،دارای رودخانه و کوههای زیبایی است که در فصل بهار این زیبایی دوچندان می گردد . چشمه سهراب در شهر بیستون شهرستان هرسین ،استان کرمانشاه، در 60 کیلومتری شمال شرقی شهر کرمانشاه، یکی دیگر از 50 منطقه نمونه گردشگری استان است که ویژگی های قابل توجهی جهت سرمایه گذاری دارد .

این روستا با تنوع اقلیمی و مناظر طبیعی و داشتن آب و هوای مطبوع و دل انگیز واقع شده که می تواند منطقه ای مستعد با توجه به مجاورتش با آثار باستانی بیستون مورد توجه قرار بگیرد . این روستا دارای 75 خانوار و جمعیت بالغ بر 300 نفر است و دارای طرح هادی است که به صورت نیمه کاره انجام شده و گازکشی که در این روستا انجام شده هم , نیمه کاره است . فعالیت مردم کشاورزی , باغداری , دامداری و زنبورداری است که بیشتر اهالی این روستا به کار باغداری مشغول می باشند . از محصولات این باغات می توان :هلو , شلیل , گردو ,سیب و توت را نام برد .

یکی از فراوریات مزارع روستای چشمه سهراب فراوری بامیه است که حاصل زحمت کشاورزان منطقه است . بامیه گیاهی است گلدار از خانواده پنیرکیان . گیاه بامیه معطر است و علاوه بر مصرف غذایی در درمان برخی بیماریها مورد استفاده قرار می گیرد .یکی دیگر از محصولات این روستا انگور است . برکت خدا و خوشه های انگور و سعی و کوشش اهالی چشمه سهراب در بدست آوردن محصولی منحصر بفرد در انواع انگور تا کام خودشان و اهالی شهرها شیرین گردد و از این نعمت الهی استفاده ببرند . روستای چشمه سهراب از لحاظ آموزشی فقط مقطع ابتدایی دارد و برای تحصیل در مقطع هدایت و دبیرستان به دینور مراجعه می نمایند . گویش مردم روستای چشمه سهراب کردی است .

منبع: نمناک

به "جاذبه های روستای چشمه سهراب کرمانشاه" امتیاز دهید

1 کاربر به "جاذبه های روستای چشمه سهراب کرمانشاه" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های روستای چشمه سهراب کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید