زیر پل خواجو تا دلتان می خواهد آواز بخوانید!

به گزارش وبلاگ نوکیا، خبرنگاران:مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از ادامه روند اجرای مردمی موسیقی سنتی ایرانی در بخش تحتانی پل خواجو اطلاع داد.

زیر پل خواجو تا دلتان می خواهد آواز بخوانید!

به گزارش فارس؛ علیرضا ایزدی، با اعلام خبر ادامه روند اجرای مردمی موسیقی سنتی ایرانی در بخش تحتانی پل خواجو گفت: بی تردید اصفهان یکی از اصلی ترین مراکز تولد مکاتب موسیقی اصیل ایرانی است، لذا فلات مرکزی ایران نقش مهمی در امتداد حیات هنر موسیقی سنتی ایرانی ایفا می نماید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان ادامه داد: با توجه به معماری خاص پل تاریخی خواجو که به صورت 3 طبقه طراحی شده است، از حدود 4 سده قبل تا به امروز بعضی از اصفهانی های خوش قریحه با حضور در طبقات تحتانی پل خواجو به ویژه بر روی بند سنگی این پل و در طبقه زیرین شاه نشین مرکزی این پل همراه بانوای دل نشین زاینده رود، اقدام به اجرای موسیقی سنتی می کردند.

وی اضافه کرد: اگرچه در سال های اخیر بعضی موسیقی های بی هویت نیز در این مجموعه برگزار می شده که در بعضی مقاطع شاهد بروز بعضی ناهنجاری های اجتماعی و فرهنگی بوده ایم، لکن معتقدیم بخشی از شکل گیری و امتداد حیات مکتب موسیقی اصیل اصفهان وابستگی تمام و کمالی به اجرای موسیقی سنتی در طبقات زیرین پل خواجو دارد و امیدواریم تا با همکاری نهادهای فرهنگی و اجتماعی موسیقی اصیل ایرانی به حیات خود ادامه دهد.

ایزدی توضیح داد: طی روزهای گذشته مطلبی با موضوع ممنوعیت آوازخوانی در پل خواجو در فضای مجازی منتشرشده بود که بدین وسیله این ممنوعیت تکذیب شده و همچنان این روند فرهنگی و هنری ادامه خواهد داشت.

منبع: توریسم آنلاین

به "زیر پل خواجو تا دلتان می خواهد آواز بخوانید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیر پل خواجو تا دلتان می خواهد آواز بخوانید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید