سرنوشت چک تضمینی عوض می گردد

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح اصلاح قانون صدور چک گفت: در این قانون چک های متفاوتی مورد اشاره قرار گرفته، اما دیگر آن چک های تضمینی که در دست مردم و به صورت چک برگی صادر می شد از مسیر حذف خواهد شد.

سرنوشت چک تضمینی عوض می گردد

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص این که در طرح اصلاح قانون صدور چک موضوعی تحت عنوان چک تضمینی وجود دارد یا خیر؟ بیان نمود: طرح اصلاح قانون صدور چک پس از اصلاح و تصویب به شورای نگهبان رفت و هم اکنون مراحل نهایی خود را طی می نماید.

وی اضافه نمود: ما در این قانون انواع چک ها را داریم. چک های تضمینی نیز در این قانون وجود دارد، اما دیگر چک های تضمینی به آن معنا و مفهوم گذشته وجود ندارد. ما در این قانون چک هایی را داریم که در تعهدات بانک ها هستند و بانک ها آن ها را تضمین می نمایند و می توان تحت عنوان چک های ضمانت شده به آن ها اشاره نمود. همچنان چک هایی که بین بانکی هستند و منابع و اعتبار آن ها تایید می گردد مانعی ندارند.

وی اضافه نمود: اما چک های تضمینی که در دست مردم بود و به صورت چک برگی صادر می شد از مسیر حذف خواهند شد.

کمالی پور در پاسخ به این موضوع که چک های تضمینی که پیش تر صادر شده اند مشمول این قانون می شوند یا خیر؟ بیان نمود: آن ها که اکنون چک تضمینی دارند با مشکل روبرو نخواهند شد. این قانون نسبت به آینده است و عطف به ماسبق نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سرنوشت چک تضمینی عوض می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت چک تضمینی عوض می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید