صادقی: دلالی در فوتبال پایه ایران به شکل عجیبی مطرح است

بازیکن اسبق تیم فوتبال استقلال تهران گفت: در فوتبال پایه ایران و حتی رده سنی بزرگسالان دلالی به شکل عجیبی مطرح است و اتفاقات زیادی از این طریق رقم می خورد.

صادقی: دلالی در فوتبال پایه ایران به شکل عجیبی مطرح است

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، امیرحسین صادقی بازیکن اسبق تیم فوتبال استقلال تهران در گفت وگو با خبرنگاران، درباره ارزیابی اش از تاثیر برنامه هایی مانند (ستاره ساز) در راه معرفی و پرورش استعداد های فوتبال ایران اعلام کرد: کشف استعداد فوتبالی را باید در محور های فنی، اخلاقی، تاکتیکی و حتی سابقه در نظر بگیریم و در سیستم پیاده کنیم. اگر قرار است نوجوانی به فوتبال ایران معرفی گردد باید به این نکات توجه کرد.

او ادامه داد: واقعیت آن است که در فوتبال پایه ایران و حتی رده سنی بزرگسالان دلالی به شکل عجیبی مطرح است و اتفاقات زیادی از این طریق رقم می خورد. اینگونه برنامه ها می توانند بازیکنان مستعد را بدون واسطه، دلال و صرف هزینه، به خوبی معرفی نمایند.

صادقی مطرح نمود: امیدوارم از محل درآمد های این برنامه هزینه هایی به عنوان جایزه به نفرات برگزیده داده گردد تا صرف پیشرفت و آینده خود نمایند. از طرفی ستاره ساز برای موفقیت بیشتر در راه استعدادیابی باید ادامه دار و مستمر باشد و برنامه ای هم برای آینده فوتبالی استعداد هایی که در آن شرکت نموده اند داشته باشد. به نظر من نباید افرادی که در چنین برنامه هایی استعداد خود را نشان می دهند به حال خود رها کنیم و مربیان و کارشناسان برنامه که جزء چهره های مطرح فوتبال ایران هستند باید با درنظر دریافت کیفیت این نفرات مستعد، آن ها را به تیم های مختلف معرفی نمایند تا به وسیله باشگاهی و در رقابت با بازیکنان نخبه پیشرفت نمایند.

این بازیکن پیشکسوت ادامه داد: معتقدم نتیجه مثبت اینگونه استعدادیابی ها را زمانی می توانیم ببینیم که فدراسیون فوتبال و باشگاه ها هم در انتخاب و نخبه پروری حضور فعالی داشته و به افراد و برنامه هایی که بازیکنان مستعد می توانند در آن خود را نشان می دهند، یاری نمایند.

بازیکن سابق تیم ملی اعلام کرد: از نگاه مردمی، قطعا ستاره ساز برنامه ای جذاب، هیجان انگیز و انگیزه مند است و باعث شناخته شدن بچه ها می گردد. فوتبالیست های زیادی در این کشور بوده اند که شناخته شدند، اما نتوانستند در زد و بند های مرسوم فوتبال ایران وارد فوتبال حرفه ای شده و پیشرفت نمایند. امیدوارم شناخت و کار روی چنین بچه هایی تا حرفه ای شدن آن ها ادامه یابد.

صادقی ادامه داد: فدراسیون فوتبال باید از استعدادپروری حمایت کند و از همین نفرات نخبه تیم ملی B و C در رده های مختلف نوجوانان بسازد تا نتیجه آن برای خانواده فوتبال ایران بماند. اصلی ترین مسئله فوتبال ایران، مشکلاتی است که در فوتبال پایه وجود دارد.

کارشناس فوتبال ایران توضیح داد: استعدایابی باید برای باشگاه ها و فدراسیون فوتبال تعریف شده باشد. ابتدا باید برنامه ریزی و هدف از را استعدایابی معین کنیم و به صورت طولانی مدت برای این بخش فعالیت داشته باشیم تا جوانان و نوجوانانی که استعداد آن ها را کشف کردیم در راستا درست فوتبال حرکت نمایند و آینده خوبی برای آن ها رقم بخورد.

متاسفانه در کشور ما به فوتبال پایه توجه نمی گردد. باید امکانات خوبی برای نسل جوان در نظر بگیریم تا ستاره های خوبی را کشف کنیم.

فوتبال پایه و اساس خود را دارد و فوتبال نونهالان، جوانان، نوجوانان و بزرگسالان هرکدام برنامه خاص خو را دارند. باید بازیکنان ما از سن 10، 11 سالگی علم فوتبال را یاد بگیرند. در حالی که اینگونه نیست و شاید جالب باشد بگویم خود من در 37 سالگی و پس از این همه تجربه در فوتبال و درحالیکه 2 بار به جام جهانی رفته بودم و در باشگاه بزرگ استقلال قهرمانی های متعددی را تجربه کردم، در باشگاه پیکان از مجید جلالی علم تغذیه ورزشی را یاد گرفتم و متوجه شدم زمان خواب فوتبالیست تا چه اندازه اهمیت دارد. فوتبالیست حرفه ای باید راس ساعت 10 شب بخوابد، اما می دانید که این ساعت برای بسیاری از فوتبالیست های کشورمان تازه سر شب محسوب می گردد.

بازگشت به صفحه رسانهها

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "صادقی: دلالی در فوتبال پایه ایران به شکل عجیبی مطرح است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادقی: دلالی در فوتبال پایه ایران به شکل عجیبی مطرح است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید