قرص جوانی تا دو سال آینده فراوری می گردد

به گزارش وبلاگ نوکیا، به گفته محققان دانشگاه مک مستر کانادا، مکمل غذایی مورد مطالعه حاوی ترکیبی از 30 ویتامین و مواد معدنی دارای پتانسیل کاهش روند پیشرفت بیماری های عصب شناختی نظیر آلزایمر و پارکینسون است.

قرص جوانی تا دو سال آینده فراوری می گردد

طبق این مطالعات، معین شده است که این مکمل دارای ویژگی های قابل توجه ضدپیری است که می تواند از نابودی سلول های مغز پیشگیری نموده و حتی این روند را برگرداند.

جنیفر لمون، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: یافته های ما بسیار قابل توجه است. امیدواریم این مکمل بتواند موجب تعدیل بعضی بیماری های بسیار جدی و نهایتاً بهبود کیفیت زندگی در دوران سالمندی گردد.

فرمول این مکمل ضدپیری شامل مواد متداولی نظیر ویتامین های B، C و D، اسیدفولیک، عصاره چای سبز، روغن کبد ماهی کاد، و سایر مواد مغذی دارویی است.

موش های مورداستفاده در این مطالعه، بیش از نیمی از سلول های مغزشان را از دست داده بودند، بطوریکه چندین منطقه از مغزشان تا سن یک سالگی به شدت تحت تاثیر قرار گرفته بود که دقیقا شبیه به بیماری شدید آلزایمر در انسان بود.

به این موش ها در طول مدت چند ماه، هر روز قطعات کوچک نان شیرینی حاوی مکمل مذکور داده شد. به مرور زمان محققان دریافتند نابودی شدید سلول های مغز کاملا رفع شد و روند زوال شناختی متوقف شد.

به گفته این محققان، مرحله بعدی تحقیق آزمایش این مکمل غذایی بر روی انسان هاست که احتمالا تا دو سال آینده محقق می گردد.

محققان که این مکمل را قرص جوانی می نامند معتقدند که آسیب ناشی از زوال عقل و سایر بیماری های مرتبط با سن با این مکمل غذایی قابل بازگشت است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "قرص جوانی تا دو سال آینده فراوری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرص جوانی تا دو سال آینده فراوری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید