لزوم ایجاد کلینیک های مددکاری در خوزستان جهت کنترل آسیب های اجتماعی

مدیرکل بهزیستی خوزستان بر لزوم صدور مجوز ایجاد کلینیک های مددکاری در شهرستان های خوزستان جهت کنترل آسیب های اجتماعی تاکید نمود.

لزوم ایجاد کلینیک های مددکاری در خوزستان جهت کنترل آسیب های اجتماعی

به گزارش خبرنگاران ، غلامرضا صدیق راد در جلسه شورای اجتماعی خوزستان که روز 15 شهریورماه برگزار گردید، اظهار کرد: با کوشش های انجام گردیده، تعداد افراد تحت پوشش بهزیستی در استان خوزستان از 17 هزار نفر به 43 هزار نفر افزایش یافته و مشکل پشت نوبتی ها حل گردیده است.

وی توضیح داد: سازمان بهزیستی در برنامه ششم در همه سطوح دیده گردیده است. در این سند به قانون جامع حقوق معلولان توجه گردیده است و اگر کسی قانون را رعایت نکند، مورد برخورد قرار می گیرد.

صدیق راد گفت: البته بیشتر خدمات سازمان بهزیستی قابل دیدن نیستند. کاشت حلزون، معاینات چشم و ده ها طرح از سوی بهزیستی اجرا می شوند که دیده نمی شوند.

وی گفت: در حال حاضر در دفتر زنان و امور خانواده بهزیستی استان خوزستان 33 هزار زن سرپرست خانوار وجود دارد که اگر به طور متوسط در چهار ضرب گردد، شامل حدود 160 هزار نفر تحت پوشش خواهد بود.

مدیرکل بهزیستی خوزستان با اشاره به وضعیت طلاق در خوزستان بیان نمود: در حال حاضر در خوزستان از هر 4.7 ازدواج، یک مورد منجر به طلاق می گردد. این عدد در استان تهران 2.2 مورد است. یعنی از نظر آماری خوزستان در بحث طلاق صندلی بدی ندارد با این وجود در راستای کاهش طلاق زمینه راه اندازی سامانه پیشگیری از طلاق نیز در بهزیستی خوزستان فراهم خواهد شد.

وی گفت: مانند سایر استان ها، 5.7 درصد جمعیت خوزستان نیز دچار اعتیاد هستند. بحث کمپ های ترک اعتیاد بدون مجوز در خوزستان برای همیشه حل گردیده است و در حال حاضر حدود 87 کمپ ترک اعتیاد در حال فعالیت هستند.

صدیق راد بیان نمود: یکی از راه های کنترل آسیب های اجتماعی واگذاری پرونده ها به کلینیک ها است که درخواست داریم مجوز احداث کلینیک های مددکاری در شهرستان ها صادر گردد.

وی گفت: سال گذشته برای کاهش آسیب های اجتماعی از سوی استانداری خوزستان حدود 16 میلیارد و 300 میلیون تومان اختصاص یافت که در پی آن 6 پایگاه خدمات اجتماعی در اهواز راه اندازی شد.

وی افرود: همچنین هفت پایگاه خدمات اجتماعی در شهرستان های کارون، مسجدسلیمان، دزفول و اندیمشک راه اندازی شد. در شهرستان های حمیدیه، ایذه، ماهشهر ، بهبهان و باوی نیز اورژانس اجتماعی راه اندازی شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "لزوم ایجاد کلینیک های مددکاری در خوزستان جهت کنترل آسیب های اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم ایجاد کلینیک های مددکاری در خوزستان جهت کنترل آسیب های اجتماعی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید