ممانعت آمریکا از اجرای طرح خروج چند هزار آواره سوری

مقرر شده بود که آوارگان حاضر در اردوگاه الرکبان سوریه جمعه و شنبه گذشته از این اردوگاه خارج شوند، ولی نظامیان آمریکایی و تروریست های وابسته به این کشور اجازه این کار را نمی دهند.

ممانعت آمریکا از اجرای طرح خروج چند هزار آواره سوری

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نظامیان تروریست آمریکایی به همراه عناصر تروریستی وابسته به خود، اجازه نمی دهند اردوگاه الرکبان در سوریه برچیده شود.

احمد منیر محمد مشاور سازمان مصالحه ملی و عضو کمیسیون هماهنگی مشترک روسیه و سوریه برای بازگشت آوارگان شامگاه دوشنبه (روز گذشته) تأکید کرد که از روز جمعه گذشته تا کنون، فقط 329 نفر از این اردوگاه خارج شدند.

مسئولان و منابع سوری سوم مهر ماه جاری خاطرنشان کردند که طرح خارج کردن آوارگان باقیمانده از الرکبان روز جمعه (پنجم مهر ماه) اجرایی خواهد شد، ولی تا به امروز سه شنبه (نهم مهر ماه) این اتفاق رخ نداده است.

محمد به روزنامه الوطن سوریه گفت که از بین 329 نفر مذکور، 250 نفر روز جمعه گذشته خارج شدند و به مراکز اسکان موقت در شهر حمص انتقال یافتند.

وی با بیان اینکه از روز جمعه، شمار اندکی از آوارگان وارد مناطق تحت کنترل دولت سوریه شدند، شرح داد، تعداد شهروندانی که تمایل دارند از الرکبان خارج شوند و برای این مسئله نام نویسی کرده اند، به چهار هزار نفر می رسد.

این مسئول سوری با تأکید بر اینکه قرار بود این افراد، طی دو مرحله در روزهای پنجشنبه و جمعه خارج شوند، در عین حال شرح داد که آمریکای اشغالگر و نیروهای تروریستی وابسته به آن، خواستار برچیده شدن الرکبان نیستند.

محمد ادامه داد، آمریکا و تروریست های تحت امرش قصد دارند که اگر ارتش سوریه و همپیمانانش بخواهند عملیاتی را در این منطقه آغاز کنند، از این آوارگان به عنوان سپر انسانی استفاده کنند.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد که با وجود کارشکنی های آمریکا، ولی روسیه فشار زیادی وارد کرده تا این اردوگاه برچیده شود.

اردوگاه الرکبان در منطقه التنف در جنوب شرق استان حمص سوریه واقع شده است و نیروهای آمریکایی و تروریست ها این اردوگاه را در محاصره خود دارند.

در همین ارتباط، الکساندر یفیموف سفیر روسیه در سوریه اخیرا خاطرنشان کرد، روسیه از ماه ها قبل با مشکل این اردوگاه و آوارگان حاضر در آن، روبرو بوده و در این زمینه به موفقیت های بزرگی دست یافته است.

یفیموف با بیان اینکه تا چند ماه پیش، تعداد آوارگان حاضر در الرکبان، بیش از 50 هزار نفر بود، خاطر نشان کرد که این تعداد اخیرا به دوازده هزار نفر رسیده است. روسیه نیز در حال حاضر در راستای اجرای طرح برچیده شدن این اردوگاه فعالیت می کند و فکر می کنیم که در مدت زمان کوتاهی می توانیم این مشکل را به صورت نهایی حل کنیم.

لکسی باکین رئیس مرکز روسی مصالحه در سوریه نیز خاطرنشان کرد که خارج کردن ساکنان الرکبان، در قالب گروه های سه هزار تا سه هزار 500 نفره و طی 30 روز خواهد بود.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "ممانعت آمریکا از اجرای طرح خروج چند هزار آواره سوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممانعت آمریکا از اجرای طرح خروج چند هزار آواره سوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید