پامپئو هم به پرونده اوکراین اضافه شد

یک روزنامه مشهور آمریکایی فاش نموده است که وزیر خارجه ایالات متحده در گفتگوی تلفنی جنجالی بین روسای جمهور آمریکا و اوکراین شرکت داشته است.

پامپئو هم به پرونده اوکراین اضافه شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه وال استریت ژورنال گفت: مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در گفتگوی تلفنی بین دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده و ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین مشارکت داشته است.

بر اساس این گزارش، گفتگوی تلفنی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین و درخواست رئیس جمهور آمریکا برای تحقیق درباره جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق ایالات متحده و پسرش به جنجال بزرگی تبدیل شده و نمایندگان دموکرات را بر آن داشته است تا تحقیقات برای استیضاح ترامپ را شروع نمایند.

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا به وال استریت ژورنال گفته است که پامپئو از مقام های دولت ترامپ بوده که به این گفتگوی تلفنی گوش داده است.

دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا پامپئو را برای ارائه اسناد مربوط به این گفتگوی تلفنی احضار نموده و به وی تا 4 اکتبر فرصت داده اند تا این اسناد را در اختیار نمایندگان قرار دهد.

بر اساس اعلام رسانه های خبری آمریکا، بایدن زمانی که معاون رئیس جمهور ایالات متحده بوده است، تهدید به قطع یاری های آمریکا به اوکراین نموده است، مگر آنکه مقام های کی یف تحقیقات قضایی درباره یک شرکت گازی را که پسر بایدن در هیئت مدیره آن عضویت دارد، لغو کند.

ترامپ به شدت از شروع تحقیقات برای استیضاح انتقاد نموده و گفته است که هیچ کار اشتیاهی انجام نداده است. ترامپ معتقد است که این گونه اقدامات دموکراتها صرفا با انگیزه های سیاسی است.

دموکراتهای کنگره بر این باورند که اقدامات ترامپ موجب لطمه خوردن امنیت ملی بوده و به شدت روند انتخابات آمریکا را تهدید می نماید.

به اعتقاد دموکراتهای کنگره، این اقدام ترامپ به معنای درخواست یاری از یک رهبر خارجی در جهت انتخابات ریاست جمهوری است و این اقدام مغایر با قانون اساسی آمریکا به شمار می رود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پامپئو هم به پرونده اوکراین اضافه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو هم به پرونده اوکراین اضافه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید