پزشکیان: مردم اختلاف فاحش حقوق خود و مسؤولان را برنمی تابند

نایب رئیس مجلس گفت: اگر در شرایط فعلی از حقوق مسؤولان کاسته و به حقوق مردم اضافه کنیم و مردم ببینند تعادل در کشور وجود دارد و مسؤولان نیز در سختی هستند با مسائل کنار خواهند آمد.

پزشکیان: مردم اختلاف فاحش حقوق خود و مسؤولان را برنمی تابند

به گزارش فارس، مسعود پزشکیان با بیان این مطلب گفت: باید صادقانه با مردم صحبت کنیم و واقعیت ها را با آنها در میان بگذاریم. اگر حقیقت موجود در جامعه کتمان گردد زمانی که مردم با واقعیت ها روبه رو شوند، می گویند مسئولان دروغگو هستند. در صورتی که واقعیت ها گفته گردد مردم از شرایط مطلع می شوند و برای روبرو با آن آماده خواهند شد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: حتی اگر واقعیت ها کتمان گردد، مردم پس از 6 ماه با حقیقت روبه رو خواهند شد و در صورتی که واقعیت ها به آنها گفته نشده باشد به سیستم بدبین و اعتماد و سرمایه اجتماعی از دست خواهد رفت.

  • در جنگ مالی تمام عیار با آمریکا از نظر مالی هستیم

وی با بیان اینکه ما در جنگ مالی تمام عیار با آمریکا از نظر مالی هستیم، اظهار کرد: آمریکا با تمام قدرت به دنبال زمین گیر کردن ایران از نظر مالی است. قدرتی که می تواند چین، روسیه و اروپای متحد را به چالش بکشد برای ما نیز چالش هایی ایجاد کند. اگرچه گفته می گردد آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند اما می تواند ایران را تحت فشار قرار دهد. مسائل موجود در جامه زاییده چالش هایی است که آمریکا ایجاد نموده است. اگرچه این حرف ناقض تاثیر مدیریت های غلط در ایجاد شرایط کنونی نیست اما نباید تمامی مسائل را ناشی از مدیریت نادرست بدانیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با طرح این سوال که در طول 40 سال با وجود تغییر مدیریت ها مسائل کشور حل نشده علت چیست؟ اظهار کرد: مادامی که کشور در چالش است هر مدیری نیز که تغییر کند باید با مسائل دست و پنجه نرم کند چراکه در این شرایط قواعد مدیریتی عمل نمی کند بنابراین با تغییر مدیریت مسئله و مسائل حل نخواهد شد.

پزشکیان گفت: اگرچه نحوه مدیریت نیز در حل مسائل کشور اثرگذار است اما زمانی که مدیر با قدرت در مناصب قدرت قرار گیرد با متهم کردن وی، زمینه برکناری او را فراهم می کنیم چراکه مدیر با کفایت و توانا به حرف دیگران توجهی ننموده و کار علمی انجام می دهد متاسفانه چنین فردی را به مسائلی مانند ضد دولت، دو تابعیتی بودن، ضد ولایت و ... متهم نموده و به گونه ای با وی برخورد می گردد که فرد در این مقام نماند.

  • ساختار سیاسی ما مدیریت پر قدرت را برنمی تابد

وی با بیان اینکه ساختار سیاسی ما مدیریت پر قدرت را برنمی تابد، یادآور شد: مدیر پر قدرت، کار خود را انجام می دهد و توصیه های غیرکارشناسی را نمی پذیرد به همین دلیل با زدن برچسب هایی به این فرد او را از کار برکنار می نمایند. در این شرایط جامعه، هر فردی که مدیریت کند لنگی وجود خواهد داشت و اگر قرار باشد این مسائل به گردن فردی که به دنبال حل مسائل است انداخته گردد مدیر توانا و پرقدرت مدیریت را نمی پذیرد در نتیجه مسائل ادامه پیدا خواهد نمود.

  • بودجه سال 98 با کسری و چالش های بسیاری روبه رو خواهد شد

پزشکیان تاکید نمود: بودجه سال 98 که دولت به مجلس ارائه داده با کسری و چالش های بسیاری روبه رو خواهد شد چراکه به جای اینکه به مردم گفته گردد مسائلی وجود دارد و باید آنها را تحمل کنیم، کشور را در شرایط نرمال به تصویر می کشیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در شرح اقتصاد مقاومتی، گفت: برای اجرای اقتصاد مقاومتی باید هزینه ها کاهش پیدا کند این در حالیست که برای سال آینده همه به دنبال افزایش هزینه هستند و اعتراضاتی در پی کاهش هزینه ها اتفاق افتاده است.

  • اگر موسسات بسیاری نیز در ساختار کشور وجود نداشته باشد اتفاق خاصی رخ نمی دهد

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: پول موجود در بودجه باید واقعی باشد تا هزینه واقعی برای آن در نظر گرفته گردد. هزینه های واقعی باید بر اساس درآمدهای واقعی شکل گیرد. اگر موسسات بسیاری نیز در ساختار کشور وجود نداشته باشد اتفاق خاصی رخ نمی دهد این در حالی است که در شرایط کنونی نیز به آنها اعتبار پرداخت می گردد. حتی در مواقعی که از بودجه این موسسات کاسته می گردد اعتراضات بسیاری شکل می گیرد.

  • بودجه موسسات غیرضروری در بودجه 98 حذف گردد

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر کشور در جنگ مالی است باید بودجه موسسات غیرضروری را حذف کرد و اعتبارات را برای حل مسائل و تامین نیازهای اساسی مردم اختصاص داد اگر موقعیت را به درستی درک کنیم می توانیم از تمام بحران ها عبور کنیم چراکه کشور توان پاسخ به نیازهای مردم را دارد. عبور از تحریم ها و مسائل در گرو این است که بپذیریم دریافتی مسئولان از سهم شان بیشتر است.

پزشکیان افزود: اگر در این شرایط از حقوق مسئولان کاسته و به حقوق مردم اضافه کنیم و مردم ببینند تعادل در کشور وجود دارد و مسئولان نیز در سختی هستند با مسائل کنار خواهند آمد. صدای مردم زمانی بلند می گردد که مسئولان از تمام امکانات برخوردار هستند اما آنها حتی قادر به تامین نیازهای روزمره خود نیستند در صورتی که شرایط زندگی متعادل نگردد مردم هیچ توجهی از مسئولان نمی پذیرند.

  • درآمدها در بودجه 98 واقعی نیست

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: درآمدها در بودجه سال 98 همانند بسیاری از سال ها، واقعی نیست به همین دلیل دولت با کسری بودجه روبه رو می گردد یا نمی تواند اعتبارات پیش بینی شده را تخصیص دهد.

  • ضرورت شفاف شدن حساب و کتاب شرکت های دولتی

وی با اشاره به نقش شرکت های دولتی در بودجه 98، اظهار کرد: مدیریت این شرکت ها باید شفاف شده و حساب و کتابشان شفاف و تعیین گردد همچنین باید چارچوب علمی نیز برای آنها تعریف گردد. مجلس باید بر نوع توسعه و بودجه آنها نظارت داشته باشد؛ به دلیل گستردگی روند کار نمی توان به جزئیات آن پرداخت.

وی با بیان اینکه نگاه کارشناسی و علمی به بودجه در مجلس شکل نمی گیرد، گفت: عدم هم فکری در نهاد قانونگذاری و کوشش نمایندگان برای حل مسائل حوزه انتخابیه به جای پیگیری مسائل کلان کشور، باعث شده هر یک از آنها درصدد تخصیص اعتباری به شهر و روستای خود در بودجه باشند.

منبع: همشهری آنلاین

به "پزشکیان: مردم اختلاف فاحش حقوق خود و مسؤولان را برنمی تابند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پزشکیان: مردم اختلاف فاحش حقوق خود و مسؤولان را برنمی تابند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید