ژاپن به دنبال تمدید معافیت برای خرید نفت از ایران است

پکن- خبرنگاران- تاکاشی تسوکیوکا رییس اتحادیه نفت ژاپن موسوم به پی آ جی گفت: پالایشگاه ها و وارد کنندگان نفت این کشور به دنبال تمدید معافیت برای استمرار خرید نفت از ایران هستند.

ژاپن به دنبال تمدید معافیت برای خرید نفت از ایران است

به گزارش خبرنگاران از تارنمای روزنامه ژاپن تودی، او روز شنبه خاطر نشان کرد که وارد نمایندگان نفت و دولت ژاپن در حال رایزنی با آمریکا برای استمرار این معافیت خرید است.

وی گفت: این اتحادیه با تمام توان از کوشش های دولت برای دریافت معافیت پس از ماه آوریل برای خرید نفت از ایران حمایت می نماید و پالایشگاه های نفتی از دولت خواسته اند کوشش کند تا آنها بتوانند خریدها را از ایران ادامه دهند.

همزمان گزارش به نقل از وزارت خارجه ژاپن آورده است که مقام های این کشور و همتایان آمریکایی آنها یک هفته قبل در واشنگتن در این زمینه گفت و گو نموده اند.

منابع آگاه از وزارت صنعت ژاپن گفته اند که مقام های ژاپنی به آمریکا تاکید نموده اند که نباید تحریم های این کشور بر ثبات تامین انرژی این کشور تاثیر منفی بگذارد و فعالیت پالایشگاه های ژاپنی را مختل کند.

مقام ژاپنی درباره بیمه نفتکش هایی که نفت را از ایران به این کشور وارد می نمایند نیز گفت که در حال حاضر در انتظار اعلام تمدید معافیت هستیم و بعدا در این باره اطلاع رسانی خواهد رشد.

آساق**231**1904**

منبع: ایرنا

به "ژاپن به دنبال تمدید معافیت برای خرید نفت از ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن به دنبال تمدید معافیت برای خرید نفت از ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید