کلودمونه زیر ذره بین سی وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر

مستند نیلوفرهای آبی مونه-جادوی آب و نور در بخش مستند زیر ذره بین در سی وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر روی پرده می رود.

کلودمونه زیر ذره بین سی وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، مستند ایتالیایی نیلوفرهای آبی مونه-جادوی آب و نور (Water Lilies of Monet-The magic of water and light) به کارگردانی جوانی ترویلو (Giovanni Troilo) در بخش مستند زیر ذره بین سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درمی آید.

این مستند با تمرکز بر تابلوی بزرگ نیلوفرهای آبی (Water Lilies) توانسته است به زیبایی و ظرافت، جنبه های گوناگون از زندگی هنری اسکار-کلودمونه (oscar-claude monet) و زیبایی شناسی آثار این نقاش مشهور فرانسوی را مورد تحلیل قرار دهد.

کلودمونه (1840-1926) از بنیانگذاران اصلی سبک امپرسیونیسم و خالق مجموعه نیلوفرهای آبی شامل حدود 250 نقاشی رنگ روغن است. مشهورترین نقاشی از این مجموعه را می توان برکه نیلوفرهای آبی دانست که در ژوئن 2008 میلادی در حراجی کریستی در لندن به قیمتی حدود 80 میلیون دلار فروخته شد.

مستند زیر ذره بین یکی از بخش های جشنواره جهانی فیلم فجر است که در چند سال اخیر مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است. این بخش در دوره گذشته با نمایش هشت مستند توانست توجه منتقدان را به خود جلب کند.

سی وهفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از 18 تا 26 آوریل 2019 (29 فروردین تا 6 اردیبهشت 1398) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کلودمونه زیر ذره بین سی وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلودمونه زیر ذره بین سی وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید