ادعای درمانی قارچ گانودرما ممنوع است

به گزارش وبلاگ نوکیا، ادعای درمانی قارچ گانودرما ممنوع است، شاید این قارچ خواصی داشته باشد، اما طبق قانون، تبلیعات آن ممنوع است.

ادعای درمانی قارچ گانودرما ممنوع است

شهرام شعیبی در تبادل نظر با خبرگزاری صدا و سیما درباره صحت و سقم تبلیغاتی همچون افزایش طول عمر، درمان سرطان و درمان بیماری های صعب العلاج اضافه نمود: فرآورده های قارچ گانودرما از سازمان غذا و دارو پروانه دارند، اما تبلیغاتش در فضای مجازی هیچگونه پروانه و مجوزی از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو ندارند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 6 پروانه ساخت از فراورده های قارچ گانودرما صادر شده است گفت: شاید این قارچ خواصی داشته باشد، اما طبق قانون نباید برای خواص درمانی ادعایی داشته باشند و تبلیعات آن ممنوع است.

گانودرما، قارچی است که ظاهری سخت و چوب مانند داشته و به رنگ قرمز متمایل به قهوه ای است. شکلی شبیه کلیه انسان دارد. ضخامت ان تا دو اینچ و طول آن تا یک فوت رشد می نماید. مزه دلپذیری ندارد و به صورت دمنوش یا در کنار قهوه و سایر نوشیدنی ها مصرف می گردد.

قارچ گانودرما در ایران به طور طبیعی و خودرو در مناطق مرطوب، به ویژه شمال کشور رشد می نماید، اما شناخت و جمع آوری آن احتیاج به دانش دارد، زیرا حدود 80 گونه مختلف قارچ گانودرما در طبیعت می روید که تشخیص آن از دیگر قارچ ها به خصوص قارچ های سمی و کشنده احتیاجمند دانش کافی است.

از حدود دو هزار سال پیش قارچ گانودرما در کشورهای آسیای شرقی بسیار شناخته شده بوده به طوری که در کتاب های قدیمی چینی نیز به آن اشاره شده است. در چین به آن لقب قارچ جاودانگی یا قارچ جان افزا داده اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "ادعای درمانی قارچ گانودرما ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای درمانی قارچ گانودرما ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید