ارتش انگلیس برای حل بحران سوخت وارد عمل شد

به گزارش وبلاگ نوکیا، از امروز دوشنبه به دستور دولت انگلیس ارتش برای حل بحران سوخت وارد چرخه توزیع در این کشور می گردد.

ارتش انگلیس برای حل بحران سوخت وارد عمل شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نوکیا به نقل از روزنامه اتریشی استاندارد، از امروز ارتش انگلیس برای مبارزه با بحران سوخت در این کشور وارد میدان شده است. نیروهای ارتش انگلیس امروز (دوشنبه) بعد از دستور دولت وارد یک انبار شرکت نفت BP شدند تا به فرایند توزیع سوخت در این کشور که اخیرا به علت کمبود شدید راننده کامیون دچار اختلال شده است یاری نمایند.

ریشی ساناک، وزیر دارایی انگلیس کوشش می نماید این شرایط متشنج را آرام کند. وی در گفتگوی با یک رسانه چاپ این کشور بیان کرد که عملیات ارتش صرفا یک اقدام احتیاطی و پیشگیرانه است.

وی اضافه کرد: من فکر می کنم اوضاع در حال حاضر بهتر شده است، هر روز بهتر می گردد و با بازگشت تقاضا به سطوح عادی تر، انتظار قوی این است که همه چیز خود به خود حل گردد.

ساناک وزیر دارایی انگلیس اما مدعی است: موضوع رانندگان (کامیون های حامل سوخت) یک مساله (مختص) بریتانیایی نیست، بلکه یک مساله در سراسر اروپا و فراتر از آن است

این مقام انگلیسی اضافه کرد: من می خواهم مردم بدانند که ما همه کوشش خود را برای کاهش بعضی از این چالش ها انجام می دهیم و جایی که می توانیم تغییر ایجاد کنیم.

با این همه امروز (دوشنبه) هم ده ها پمپ بنزین در انگلیس همچنان بسته بود.

به گزارش انجمن خرده فروشان بنزین Petrol Retailers Association که حدود دو سوم صندلی های بنزین در لندن و جنوب شرقی این کشور را نمایندگی می نماید حدود 22 درصد صندلی های سوخت در این منطقه ها همچنان سوخت ندارند. به گفته مدیر این انجمن همچنان حدود هفت تا 10 روز دیگر طول خواهد کشید تا اوضاع به حالت عادی بازگردد.

ارتش با حدود 200 نیرو که 100 نفر آن راننده کامیون هستند به حل این بحران در انگلیس یاری می نماید.

انگلیس بعلاوه با ارسال نامه از رانندگان آلمانی و نیروهای بالقوه درخواست نموده که برای حل بحران سوخت به آنها یاری نمایند.

به نوشته رسانه های آلمانی در اقدامی عجیب نامه هایی به دارندگان گواهینامه آلمانی که در بریتانیا ساکن هستند ارسال شده و به آنها پیشنهاد شده تا با حقوق و مزایای خوب به کار رانندگی کامیون روی آورند.

بریتانیا بیش از یک هفته است که با مشکل سوخت رسانی و کمبود سوخت روبرو شده است. هجوم مردم به صندلی های بنزین در آخر هفته گذشته باعث شد در بعضی منطقه ها این کشور 90 درصد صندلی های بنزین از سوخت خالی شوند.

آزادی تردد برای کارگران با تکمیل برگزیت سرانجام یافته و برای نیروهای کار از اتحادیه اروپا روش های گران قیمت صدور ویزا وجود دارد. این یکی از دلایلی است که بسیاری از پمپ بنزین ها در انگلیس در حال حاضر بدون سوخت مانده و تعطیل شده اند. صف های طولانی جلوی صندلی های سوخت در بسیاری منطقه ها این کشور ایجاد شده است.

بر اساس ارزیابی ها در حال حاضر کمبود حدود 100 هزار راننده کامیون در این کشور وجود دارد. بسیاری از رانندگان کامیون اروپایی بعد از برگزیت به اروپا بازگشتند و بر اساس ارزیابی ها بیش از 20 هزار نیروی متخصص ماهر از اروپای شرقی هم از انگلیس مهاجرت کردند.

علاوه بر این همه گیری کرونا هم مانع آموزش و امتحانات رانندگی برای ایجاد راننده تازه شده است. چندین دوره آموزش و آزمون رانندگی به تعویق افتاده است.

دولت البته این مسئله را انکار می نماید که برگزیت در به وجود آمدن این شرایط نقش داشته و بحران کرونا را از دلایل واقعی این بحران ارزیابی می نماید. دولت انگلیس بحران سوخت را مسئله ای سراسری در اروپا دانسته و آن را مختص این کشور نمی داند.

انجمن کشاورزان انگلیس هم اخیرا از کمبود قصاب و کارکنان کشتارگاه که 100 هزار خوک را در معرض خطر کشتار جمعی قرار داده است هم خبر داده و این مسئله می تواند به کمبودهای شدیدی در آستانه کریسمس در انگلیس منجر گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ارتش انگلیس برای حل بحران سوخت وارد عمل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش انگلیس برای حل بحران سوخت وارد عمل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید