برپایی کارگاه نقش تحریک الکتریکی مغز در توانبخشی بیماران مبتلا به سکته مغزی

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: فناوری مدرن در خدمت تکنیک های توانبخشی می تواند بازتوانی اختلالات حرکتی، گفتار، زبان و شناخت ناشی از سکته مغزی را سرعت بخشد.

برپایی کارگاه نقش تحریک الکتریکی مغز در توانبخشی بیماران مبتلا به سکته مغزی

دکتر احمدرضا خاتون آبادی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: سکته مغزی سومین عامل مرگ و میر در دنیاست و متاسفانه این بیماری در ایران رو به افزایش است.

معاون پژوهشی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران توضیح داد: خوشبختانه در حال حاضر با تهیه راهنماهای مدیریت سکته مغزی از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درمان اولیه این گروه از بیماران پیشرفت نموده است.

وی اضافه نمود: آنچه بعد از مراحل اولیه سکته مغزی بسیار حائز اهمیت است، اقدامات توانبخشی است که باید در زمان مناسب صورت پذیرند.

خاتون آبادی گفت: اخیرا با گسترش ورود فناوری به جامعه پزشکی، توانبخشی از این امر مستثنی نبوده و روش های نوینی در این زمینه به یاری علوم توانبخشی آمده اند.

عضو هیئت علمی گروه گفتاردرمانی دانشکده توانبخشی توضیح داد: یکی از این روش ها استفاده از تحریک الکتریکی مغز است که بطور گسترده ای در سطح دنیا مورد استقبال قرار گرفته و نتایج قابل توجهی گزارش شده اند.

معاون پژوهشی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در این راستا کارگاهی دو روزه در تاریخ های 24 و 25 دی را بطور اختصاصی برای اولین بار به نقش تحریک الکتریکی مغز در توانبخشی بیماران مبتلا به سکته مغزی برگزار می نماید.

خاتون آبادی اضافه نمود: در این کارگاه که با حضور پروفسور. Michael Nitsche مدیر دپارتمان روانشناسی و علوم اعصاب مرکز تحقیقات Leibniz دورتموند آلمان برگزار می گردد به مبانی و کاربرد روش تحریک الکتریکی مغز در سکته مغزی از ابعاد زبانی، گفتاری، حرکتی، شناختی پرداخته می گردد.

وی توضیح داد: در این کارگاه دکتر رضا رستمی، روانپزشک و عضو هیئت علمی دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران، دکتر آزاده شادمهر عضو هیئت علمی گروه فیزیوتراپی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران و این جانب عضو هیئت علمی گروه گفتاردرمانی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران قسمت های مرتبط را ارائه خواهند داد.

خاتون آبادی اضافه نمود: برگزاری کارگاه هایی با رویکرد استفاده از فناوری در درمان و توانبخشی اختلالات و بیماری های در دستور کارمان قرار گرفته است و در صورت احتیاج این دوره را دوباره برگزار خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برپایی کارگاه نقش تحریک الکتریکی مغز در توانبخشی بیماران مبتلا به سکته مغزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپایی کارگاه نقش تحریک الکتریکی مغز در توانبخشی بیماران مبتلا به سکته مغزی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید