علم و تکنولوژی

امداد و نجات در زلزله به یاری فناوری نسل پنجم تلفن همراه

حوادث غیرمترقبه طبیعی ازجمله زلزله، می تواند کل زیرساخت های یک شهر را نابود کند، راه های ارتباطی را از بین ببرد و عملاً دیگر مردم منطقه زلزله زده به سیگنال های تلفن همراه نیز دسترسی نداشته باشند. چنین منطقه ای عملاً برای گروه های امداد و نجات درست مانند...

19 تیر 1399

مستندنگاری و ورود اطلاعات بیش از 500 هزار شیء موزه ای در سامانه جام

مستندنگاری، سامان دهی و ثبت اموال فرهنگی تاریخی موزه ها و مجموعه های خصوصی در سامانه جام از مرز 500هزار شیء گذشت.

16 تیر 1399

چین گام جدیدی در جهت ارسال فضانورد به ماه برداشت

چین با پرتاب یک راکت جدید و پیش نمونه یک فضانورد گام جدیدی در جهت ارسال فضانورد به ماه برداشت.

13 تیر 1399

معرفی بهترین تور بلغارستان تابستان 98

تور بلغارستان تابستان 98اگر مدت هاست که برای یک سفر حساب شده و اساسی نقشه کشیده اید و برنامه هایتان را به گونه ای تنظیم نموده اید که این روزها را حسابی خوش بگذرانید و یک خاطره خوب و خوش از تابستان سال جاری برای خود رقم بزنید پس حتما باید به تورهای متنوع...

24 خرداد 1399

بهره برداری از سرورهای آموزش مجازی دانشگاه تربیت مدرس رایگان شد

دبیر کارگروه آموزش های الکترونیکی دانشگاه تربیت مدرس گفت: علاوه بر ایرانسل و آسیا تک دسترسی مشترکین به تمامی آموزش های مجازی ارائه شده در وبسایت دانشگاه تربیت مدرس تا اردیبهشت 99 با ترافیک رایگان فراهم شد.

20 خرداد 1399

راه اندازی خط فراوری یک قطعه حیاتی دستگاه رادیولوژی برای تشخیص زودهنگام کرونا

یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان سمنان،پیروز به راه اندازی خط فراوری یکی از قطعات حیاتی مورد استفاده در دستگاه رادیولوژی دیجیتال شد که از آن می توان برای تشخیص زودهنگام ویروس کرونا بهره برد.

17 خرداد 1399

کتاب به قدرت رسیدن محمد بن سلمان-3، از تحقیرهای کودکی ولیعهد جوان تا ظهور ستاره اقبال وی با مرگ برادران

محمد بن سلمان که در کودکی از جانب خواهر و برادرهای ناتنی خود تحقیر می شد؛ پس از مرگ دو فرزند ارشد سلمان بن عبدالعزیز در معرض توجه پدر قرار گرفته و زمینه ظهور ستاره اقبال او فراهم شد.

15 خرداد 1399

برای افزایش چندبرابری ظرفیت و سرعت چه محدودیت هایی داریم؟

کسب وکار فروش آنلاین بخش های متفاوتی دارد که با افزایش تعداد سفارش و تنوع کالاها، پیچیده و پیچیده تر می گردد. از جایی به بعد امکان مدیریت فروشگاه آنلاین بدون تکنولوژی های خاص در حوزه های مختلف زیرساخت، پردازش و لجستیک امکان پذیر نیست.

7 خرداد 1399

تأثیر منفی دوپینگ و مواد نیروزا بر کرونا، خطر مرگ را افزایش می دهد

فدراسیون پزشکی ورزشی در مقاله ای علمی تاکید کرد: سرکوب سیستم ایمنی حاصل از سوء مصرف دوزهای بالا و سوپرا فیزیولوژیک استروئیدها، افرادی را که از داروهای فهرست ممنوعه استفاده می کنند در معرض خطر بالاتر بروز مسائل جدی در صورت درگیری با این ویروس قرار می...

29 اردیبهشت 1399

چگونه اعتماد به نفس بچه ها را افزایش دهیم؟

اعتماد به نفس بچه ها سد محکمی است در برابر پیشامدهایی که کودک شما در جهت زندگی با آن رو به رو می گردد. با پاسخ درست به احساسات کودکتان،می توانید از به وجود آمدن بسیاری از مسائل شخصیتی که از عدم اعتماد به نفس ناشی می گردد، جلوگیری کنید.

28 اردیبهشت 1399

گردشگری کشاورزی چیست و چرا هوادار دارد؟

زندگی در شهر و سبک زندگی شهری، بسیاری از ما انسان ها را نه تنها از طبیعت دور نموده است بلکه مزایای بودن در چنین فضاهایی را هم از ما گرفته است. نحوه زندگی مردم روستا و اغلب کشاورزان برای مردمی که در شهرها زندگی می نمایند، بسیار غریب بوده و هیچ شناختی از...

26 اردیبهشت 1399

بحران های بین المللی؛ نیازمند شبکه سازی تصمیم ها، تجارب و اقدامات بین المللی

نخستین نشست ویدئو کنفرانس (وبینار) وزیران آموزش و علوم عضو کمیته ویژه کووید19 سازمان یونسکو، با همکاری سازمان بهداشت جهانی برگزار گشت.

23 اردیبهشت 1399

نخستین دوربین حرارتی تب سنج ایران ساخت به بهره برداری رسید

نخستین دوربین حرارتی تب سنج ایران ساخت به بهره برداری رسید و روز گذشته در یکی از مراکز تحت پوشش شهرداری با موفقیت نصب و راه اندازی شد.

21 اردیبهشت 1399

مراد و هیولا؛ یکی تروریست و دیگری قهرمان ملی!

فرادید نوشت: او در آزمایشگاه دانشگاه ایستاده بود و داشت پیچ جرثقیل ساخته شده از قطعات پلاستیکی را سفت می کرد که به ناگهان یکی از دانشجویان موبایلش را به او داد. نگاه کن! یک خبر فوری در حال پخش بود: انفجار در فرودگاه زاوِنتم بروکسل. صبح روز 22 مارس بود. آسمان...

18 اردیبهشت 1399

آیا مودم های رومیزی سیم کارت می خورند؟

آیا مودم های رومیزی از سیم کارت پشتیبانی می نمایند؟ یعنی می گردد روی آن ها سیم کارت یک اپراتور را انداخت و به اینترنت موبایل وصل شد؟

17 اردیبهشت 1399

دیجی پی پیروز به دریافت گواهینامه رسمی شرکت دانش بنیان شد

شرکت نوآوران پرداخت مجازی ایرانیان (دیجی پی) به عنوان یکی از استارتاپ های نوآور در زمینه فینتک و خدمات مالی، پیروز به اخذ گواهینامه دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران شد. دیجی پی کار خود را در سال 1397 به عنوان بخشی از گروه خبرنگاران آغاز...

17 اردیبهشت 1399

کلاس های دانشگاه الزهرا (س) تا 30 فروردین 99 به صورت مجازی برگزار می گردد ، تعطیلی خوابگاه ها تا اطلاع ثانوی

دانشگاه الزهرا (س) طی اطلاعیه ای از تداوم برگزاری کلاس های الکترونیکی و تعطیلی خوابگاه های دانشجویی تا خاتمه فروردین ماه 99 اطلاع داد.

13 اردیبهشت 1399

تاسیس شرکت های دانش بنیان علوم انسانی در دانشگاه آزاد

به گزارش خبرنگاران، طه هاشمی گفت: همیشه رابطه مستقیمی میان حوزه آموزش، صنعت و بازار به ویژه در حوزه فرهنگی، هنری و علوم انسانی وجود داشته اما در ایران متأسفانه این حلقه مفقوده کاملاً محسوس است.

26 فروردین 1399

تصاویری از کادر درمان و مبارزه با کرونا در البرز

خبرنگاران/البرز ویروس کرونا این روزها در البرز هم شرایطی ویژه به وجود آورده و بخش بهداشت و درمان استان روزها و شب های پر کاری را پشت سر می گذارند.

23 فروردین 1399

هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران برگزار گردید

هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران، با موضوع فرآوری مواد معدنی، اکتشاف و استخراج معدن، مکانیک سنگ، محیط زیست، بهداشت و ایمنی در معدن و اقتصاد معدن، به میزبانی دانشگاه بیرجند برگزار گشت.

16 فروردین 1399
تعداد: (119)