مصوبه نو بانک مسکن قیمت اوراق را کاهش می دهد

به گزارش وبلاگ نوکیا، تهران (پانا) - سرپرست معاونت توسعه کسب وکار فرابورس ایران از کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن با مصوبه تازه بانک مسکن اطلاع داد.

مصوبه نو بانک مسکن قیمت اوراق را کاهش می دهد

سرپرست معاونت توسعه کسب وکار فرابورس ایران از اجرایی شدن مصوبه هیئت مدیره بانک مسکن برای حمایت از متقاضیان تسهیلات خرید مسکن و تاثیر آن بر کاهش قیمت اوراق تسه اطلاع داد و گفت: با تمهیدات اجرا شده از سوی این بانک شاهد کاهش قیمت پایانی اوراق تسه در معاملات امروز در فرابورس ایران بودیم.

ندا بشیری به مصوبه هیئت مدیره بانک مسکن برای حمایت از متقاضیان خرید امتیاز تسهیلات مسکن اشاره و در این باره شرح داد: بر اساس مصوبه هیات مدیره بانک مسکن و با هدف تقویت قدرت خرید و کاهش بهای تمام شده تسهیلات، از 23 آذرماه تا 25 دی ماه تعداد اوراق لازم برای خرید امتیاز اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن و همین طور جعاله تعمیرات مسکن، به نصف کاهش پیدا کرد.

به گفته وی، بر اساس این تمهیدات روز جاری شاهد آن بودیم که اوراق امتیاز تسهیلات مسکن این بانک در اکثریت قریب به اتفاق نماد ها با صف فروش روبرو شد و متعاقب آن کاهش چشمگیری در قیمت پایانی این اوراق به ثبت رسید.

بشیری با تاکید بر اینکه به واسطه این طرح، همه متقاضیان می توانند همان مقدار وام را با نصف اوراق مورد احتیاج قبلی دریافت نمایند، ادامه داد: این موضوع سیگنال کاهش فشار تقاضا را به بازار مخابره کرد که در پی آن قیمت اوراق رو به کاهش گذاشت و در نهایت منجر به ایجاد صف فروش در بیشتر نماد های این اوراق، موسوم به تسه ها شد.

سرپرست معاونت توسعه کسب وکار فرابورس برای شرح بیشتر درباره مقدار اوراق مورداحتیاج برای خرید مسکن گفت: به عنوان مثال مطابق اطلاعیه فرابورس در تاریخ 3 مهر 1400، می توان برای خرید انفرادی مسکن در شهر تهران معادل 200 میلیون تومان و برای جعاله تعمیرات نیز معادل 80 میلیون تومان تسهیلات دریافت کرد. با توجه به اینکه هر ورقه از تسه ها، بیانگر حق دریافت 500 هزار تومان وام است، بنابراین برای وام خرید مسکن، متقاضیان باید تعداد 400 ورقه و برای وام جعاله نیز 160 ورقه تسه از بازار تهیه می کردند.

وی گفت: با مصوبه فعلی این مقدار نصف شده است و به 200 ورقه برای وام خرید و 80 ورقه برای وام جعاله کاهش یافته است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "مصوبه نو بانک مسکن قیمت اوراق را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه نو بانک مسکن قیمت اوراق را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید