مقام ارشد دولت ترامپ: ایران باید با آمریکا آشتی کند

مسئول میز ایران در وزارت خارجه آمریکا در یادداشتی نوشته ایران باید با آمریکا آشتی کند.

مقام ارشد دولت ترامپ: ایران باید با آمریکا آشتی کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در یادداشتی در روزنامه نیویورک تایمز خواهان کنار گذاشتن سیاست هایی شده که به جدایی واشنگتن و تهران منجر شده و نوشته که ایران بایستی با آمریکا آشتی کند.

علی رغم حضور میلیونی مردم در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، هوک در یادداشتش با عنوان ایران باید با آمریکا آشتی کند ادعا نموده که این جشن، اشتیاقی در میان مردم عادی ایران ایجاد ننموده است.

هوک که دولت کشورش در مقاطع مختلف تاریخ از هیچ اقدامی برای ضربه زدن به ملت ایران فروگذار ننموده کوشش نموده عامل اختلافات میان دو کشور را به سیاست های تهران بعد از پیروزی انقلاب نسبت دهد.

او در بخشی از این یادداشت می نویسد: آیا وقت آن نیست که حکومت ایران 40 سال سیاست شکست و سوء مدیریت را کنار بگذارد؟ وقت آن نیست سیاست هایی که مردم ایران و آمریکا را از 1979 جدا نموده اند کنار گذاشته شوند؟

علی رغم آنکه دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بعد از ورود به کاخ سفید ایرانی ها را از ورود به خاک آمریکا منع نموده، هوک می نویسد: مردم ایالات متحده و ایران باید با یکدیگر روابط دیپلماتیک داشته باشند.

مسئول میز ایران در وزارت خارجه آمریکا وعده داده در صورت از سرگیری روابط میان دو کشور مغزهای متفکر دو کشور می توانند مسائل ایران را حل نمایند. او همچنین نوشته آمریکا آماده تعامل با حکومتی از ایران است که مبنای آن احترام متقابل و پیگیری منافع دوجانبه است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مقام ارشد دولت ترامپ: ایران باید با آمریکا آشتی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام ارشد دولت ترامپ: ایران باید با آمریکا آشتی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید