هزینه سنگین بازسازی کلیسای تاریخی نوتردام

پس از آتش سوزی بزرگ در کلیسای نوتردام در شهر پاریس، کارشناسان از هزین سنگین دو تا سه میلیارد دلاری برای برای احیای این بنای تاریخی خبر می دهند.

هزینه سنگین بازسازی کلیسای تاریخی نوتردام

به گزارش ایسنا به نقل از یو اِس اِی تودی، استفن برن مدیر برنامه های احیا و مرمت میراث تاریخی در سراسر فرانسه اعلام نموده یاری های مردمی جمع آوری شده برای مرمت و بازسازی کلیسای نوتردام کافی نیست و تخمین زده می گردد هزینه های آن به 1.13 تا 2.3 میلیارد دلار برسد.

آندره فینو سخنگوی کلیسای نوتردام نیز در گفت وگویی با شبکه CBS مطرح کرد شاید فکر کنیم جمع آوری یک میلیارد یورو برای بازسازی کلیسا بسیار دیوانه کننده است اما احتمالاً هزینه کل بین 2 تا 3 میلیارد یورو باشد.

پلیس قضائی پاریس پیش از این اعلام نموده علت آتش سوزی بزرگ در این کلیسا به احتمال زیاد یک اتصال کوتاه الکتریکی بوده است اما کارکنان کلیسا و نیز کارگرانی که در زمان حادثه مشغول تعمیر و نوسازی این بنا بودند همچنان بر این باورند که آتش سوزی، تصادفی بوده است.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه دستور داده کلیسای نوتردام پاریس در طول مدت پنج سال به صورت کامل بازسازی و مرمت گردد و از ین آتش سوزی به عنوان یک فرصت استفاده گردد. این در حالی است که معماران معتقدند بازسازی این بنا می تواند دهه ها به طول بیانجامد.

منبع: همشهری آنلاین

به "هزینه سنگین بازسازی کلیسای تاریخی نوتردام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه سنگین بازسازی کلیسای تاریخی نوتردام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید