هفتمین جشنواره هنر برای صلح کلید خورد

به گزارش وبلاگ نوکیا، هفتمین دوره جشنواره هنر برای صلح به مناسبت روز جهانی صلح و با شعار صلح را تصور کن، از روز گذشته شروع شد.

هفتمین جشنواره هنر برای صلح کلید خورد

ایرنا: سال جاری سومین سالی است که بخش سینما در کنار سایر بخش های این جشنواره قرار گرفته است. با توجه به مفهوم صلح و رویکرد جشنواره، بخش سینما به صورت غیررقابتی برگزاری می گردد اما دو جایزه بهترین فیلم از نگاه مخاطب و جایزه دبیر جشنواره به بهترین فیلم در هر بخش به صاحبان آثار اهدا خواهد شد.

همچنین با همکاری بنیاد سینمایی فارابی، از کارگردان بهترین فیلم بخش فیلمسازان جوان جهت فراوری فیلم حمایت صورت خواهد گرفت.

در این دوره جشنواره، امیر اسفندیاری، فاطمه معتمدآریا و مونا زندی اعضای هیأت انتخاب بخش داستانی بودند و جمال رحمتی، علی نوری اسکویی و بابک نکویی آثار انیمیشن را انتخاب کردند. همچنین در بخش مستند مهوش شیخ الاسلامی و اسماعیل میهن دوست و در بخش فیلمسازان جوان، پانته آ پناهی ها، مجید برزگر و عباس رافعی کار انتخاب آثار را برعهده داشتند.

اولین نمایش آسیایی فیلم ها برای فیلم های حاضر این جشنواره دارای اولویت بوده است. در این میان، آثار برگزیده در جشنواره های معتبر بین المللی همچون تامپره، کلرمونت فراند، لس آنجلس، ملبورن، ادنبرگ، انسی، زلین، شیکاگو، انیمافست، گوتنبرگ و… حضور داشته اند.

سینما فرهنگ (سالن هنر و تجربه) میزبان نمایش آثار برگزیده هفتمین دوره جشنواره هنر برای صلح است که در روزهای دوشنبه اول مهر، چهارشنبه سوم مهر، شنبه ششم مهر و دوشنبه هشتم مهر از ساعت 18:30 تا 20:30 برگزار خواهد شد.

این جشنواره هر سال همزمان با روز جهانی صلح (21 سپتامبر) در رشته های سینما، نقاشی، عکاسی، مجسمه و چیدمان، ویدئوآرت، موسیقی و پرفورمنس با حضور هنرمندان، فرهیختگان، مدیران، اهالی فرهنگ و حامیان صلح در ایران برگزار می گردد و با اهدای نشان و تندیس صلح، برگزیدگان را به عنوان سفیران هنر برای صلح معرفی می نماید.

موضوعات جشنواره هنر برای صلح را یاری به گسترش فرهنگ صلح، گفت وگو، مدارا (با شعار صلح را تصور کن)، زندگی، آرامش و صلح در جهانی عاری از خشونت، دوری از تبعیض نژادی، احترام به اقوام، مذاهب و ملیت ها، توجه به بچه ها و حقوق آنان با تأکید بر آموزش به بچه ها برای آینده ای بهتر، توجه به محیط زیست و کوشش برای حفظ آن به عنوان سرمایه اصلی برای زندگی آینده با شعار من زمین را دوست دارم و توجه به بیماری های خاص و حمایت از مبتلایان به سرطان.

هفتمین دوره جشنواره هنر برای صلح با شعار صلح را تصور کن از 29 شهریور تا 12 مهر با نمایش آثار تجسمی در گالری باروک (واقع در خیابان شریعتی) و با نمایش فیلم های کوتاه (در سینما فرهنگ) برگزار خواهد شد.

منبع: توریسم آنلاین

به "هفتمین جشنواره هنر برای صلح کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفتمین جشنواره هنر برای صلح کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید