5 مکان پر خطر که احتمال دارد به کرونا مبتلا شوید

به گزارش وبلاگ نوکیا، بعد از به سر آمدن دوران قرنطینه خانگی و خانه نشینی، همه اصناف به تدریج به عرصه کسب و کار خود بازگشتند و پس از گذشت چند ماه، ما با پیک دوم این بیماری رو به رو شدیم. شدت ابتلایان و جان باختگان به طرز باور نکردنیی بالا رفت. رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی از جمله بهداشت تنفسی، مهم ترین عامل این رخداد ناخوشایند بودند. در ادامه خبرنگاران زندگی با معرفی 5 مکانی که نرخ بیشتری از شیوع و انتشار کرونا را نشان دادند، شما را همراهی می کند.

5 مکان پر خطر که احتمال دارد به کرونا مبتلا شوید

1. دورهمی های فامیلی

اعضای یک خانواده با سبک زندگی مشابه برای یکدیگر قابل اعتماد هستند؛ ولی سبک زندگی دیگر خانواده های فامیل نباید برای شما قابل اعتماد باشد. دورهمی های فامیلی دقیقا بستری برای انتشار این ویروس مهلک به وجود می آورد. اگر افراد بیشتری در این مهمانی حضور داشته باشند احتمال انتقال کرونا و نرخ ابتلایان نیز بیشتر می شود.

2. رستوران و کافه

رستوران و کافه ها به این علت جزو مکان های پر خطر هستند که اغلب فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک رعایت نمی شود. می توانید با کلیک بر اینجا، مطالعه گزارشی در این باره به نکاتی که باید در رستوران و کافه توجه کنید دقت بیشتری بفرمایید.

3. ساحل

تصورات اشتباهی درباره کرونا وجود دارد یکی از آنها این است که مکان های باز مانند سواحل دریا، از کرونا ایمن هستند؛ متاسفانه این تصور افراد بسیاری را به کرونا مبتلا کرده و به کام مرگ کشانده است. وسایلی که ما در سواحل لمس می کنیم، فاصله اجتماعی که رعایت نمی شود و نکاتی دیگر از جمله علت شیوع کرونا در این مکان هستند.

4. باشگاه های ورزشی

اغلب باشگاه ها در این فصل گرم به سیستم خنک کننده مجهز هستند. در حالی که برای مقابله با کرونا، سیستم تهویه هوا مهم است نه خنک کننده. موضوع اصلی، گردش همه ساعته هوا است به طوری که ویروس در هوا پخش نشود. دانشمند ثابت کردند که انتقال کرونا از طریق هوای آلوده امکان پذیر است.تنها با تنفس یک فرد ناقل یا بیمار به کرونا، در یک محیط بدون تهویه هوا، کافی است تا افراد همه اتاق را به این بیماری مبتلا کند. با کلیک بر اینجا در این باره بیشتر بخوانید.

5. خانه سالمندان

سالمندان افرادی هستند که سیستم ایمنی بدن شان پایین است و اگر که در برخی از افراد به این صورت نباشد باید مراقب شان باشیم. در این شرایط رفتن به خانه های سالمندان علاوه بر اینکه ممکن است برای خود ما ضرر داشته باشد، بیشتر ممکن است به آنها آسیب برسانیم. بدن ما به علت داشتن سیستم ایمنی قوی تر ممکن است ناقل ویروس کرونا باشد ولی کالبدی که هدف این ویروس قرار می گیرد، بدن عزیزانی باشد که کهولت سن دارند.

منبع: ریدرز دایجست

منبع: ایرنا زندگی

به "5 مکان پر خطر که احتمال دارد به کرونا مبتلا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 مکان پر خطر که احتمال دارد به کرونا مبتلا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید