روستای تاریخی کندوان پذیرای 35 هزار گردشگر نوروزی

به گزارش خبرنگاران، مرتضی آبدار ظهر امروز پنج شنبه در جمع خبرنگاران گفت: روستای تاریخی کندوان که از روستاهای هدف گردشگری استان به شمار می رود، به دلیل معماری خاص خود، شهرت جهانی داشته و به همین سبب به یکی از مقاصد پربازدید گردشگری آذربایجان شرقی تبدیل شده است.

روستای تاریخی کندوان پذیرای 35 هزار گردشگر نوروزی

آبدار اضافه کرد: روستای تاریخی کندوان یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان اسکو است که در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. این روستا علاوه بر اهمیت ملی به سبب معماری خاص خود در میان سه روستای صخره ای جهان قرار گرفته و شهرتی جهانی دارد. جاری بودن زندگی مردم به شیوه سنتی در این روستا، از ویژگی های خاص آن نسبت به دو روستای مشابه خود در جهان است که به همین سبب هر ساله پذیرای گردشگران بسیاری از اقصی نقاط جهان است.

وی با اشاره به استقبال گردشگران نوروزی سال 98 برای گذراندن اوقات خود در روستای تاریخی کندوان، این روستا را پربازدیدترین روستای هدف گردشگری استان نام برد و گفت: روستای تاریخی کندوان از شروع ستاد اجرایی خدمات سفر تا خاتمه روز هفتم فروردین 98 پذیرای قریب به 35 هزار گردشگر بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان، وجود آب معدنی گوارا، خانه های منحصر به فرد و کله قندی در میان صخره ها، آب و هوای مطبوع، لبنیات و عسل را از جاذبه های گردشگری کندوان اظهار داشت.

وی هتل صخره ای کندوان و 27 اقامتگاه بوم گردی را از دیگر جذابیت های کندوان برای گردشگران عنوان نمود که در نوروز 98 به طور ویژه آماده پذیرایی از گردشگران، در فضایی سنتی می باشد.

آبدار همراهی مردم ساکن در این روستا برای تسهیل حضور گردشگران را از عوامل مؤثر در جذب، ماندگاری و سفر دوباره آنان دانست و گفت: با اقدامات فرهنگی و تبلیغی اداره کل استان، فرهنگ گردشگرپذیری و مهمان نوازی به خوبی در این روستای شگفت انگیز نهادینه شده و زمینه مناسبی جهت تجربه زندگی روستایی را برای گردشگران فراهم ساخته است.

لازم به ذکر است، روستای تاریخی و زیبای کندوان در 62 کیلومتری کلانشهر تبریز و 22 کیلومتری شهرستان اسکو، در دامنه شمالی (ارشد داغی) وقسمت غربی توده آتشفشانی سهند، واقع شده است که مراتع سرسبزش عشایر زیادی را به سمت خود سوق می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "روستای تاریخی کندوان پذیرای 35 هزار گردشگر نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستای تاریخی کندوان پذیرای 35 هزار گردشگر نوروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید