میامی 30 معدن قابل بهره برداری دارد، تهیه بانک اطلاعاتی معادن

به گزارش وبلاگ نوکیا، محمدمهدی کریمی ظهر چهارشنبه در اجلاس مسئولان بیمه اجتماعی کشاورزی عشایر و روستائیان کشور به میزبانی میامی ضمن بیان اینکه مزیت های این شهرستان در سه حوزه گردشگری، معدن و کشاورزی احصاء گردیده است، تأکید کرد: میامی دارای 30 معدن است که هم اکنون پنج معدن آن در حال بهره برداری است همچنین پیگیری ها برای فعال سازی پنج معدن دیگر نیز در دست اجرا است تا در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از این معادن نیز باشیم.

میامی 30 معدن قابل بهره برداری دارد، تهیه بانک اطلاعاتی معادن

وی اضافه کرد: برای نخستین بار در سطح استان سمنان بانک اطلاعاتی معدن میامی ایجادگردیده که در آن 60 معیار موردنیاز معادن احصاء و برای هر معدن پنج صفحه درباره ملزومات و مزیت های سرمایه گذاری اطلاعات برای سرمایه گذار تهیه گردیده است که این امر کار سرمایه گذاری را در این معادن تسهیل می نماید.

وجود 170 قنات در میامی

فرماندار میامی درباره کشاورزی به مثابه دیگر اولویت این شهرستان در بحث توسعه گفت: میامی دارای 38 هزار نفر جمعیت، دارای دو بخش و 51 روستا است اما ازنظر جمعیت شهری و روستایی شاید استثناترین شهرستان ایران اسلامی باشد چراکه 12 درصد جمعیت آن شهری و مابقی روستانشین هستند اما مزیت مهم روستاهای این شهرستان فراوری 250 هزار تن محصول کشاورزی در طول سال است که این منطقه را یکی از قطب های کشاورزی استان نموده است.

کریمی بابیان اینکه میامی دارای دو اقلیم مرتعی و جنگلی و همچنین نیمه خشک است، تأکید داشت: این شهرستان پتانسیل های خوبی دارد که ازجمله آن ها 170 حلقه قنات است که برخی قنوات این شهرستان بیش از 50 لیتر در ثانیه دبی آب دارد که در ایران اسلامی نمونه است و می تواند بسیار ظرفیت خوبی باشد.

وی بابیان اینکه 25درصد اعتبارات سال گذشته میامی به آب اختصاص یافته تا نشان دهیم کشاورزی در این شهرستان چه میزان اهمیت دارد، گفت: مدرن سازی کشاورزی، تغییر الگوی کشت و فنّاوری در زمره اولویت های فرمانداری میامی است چراکه معتقدیم با کشاورزی سنتی به جایی نمی رسیم.

تهیه کتابچه گردشگری در میامی

فرماندار میامی درباره گردشگری نیز، گفت: روستاهای میامی قطب های گردشگری هستند لذا در امسال از محل ارزش اضافه نموده هفت میلیارد تومان به دهیاری ها اختصاص یافت که این اعتبارات در کنار قریب به 20 میلیارد تومان تسهیلات شش تا هشت درصد کمیته امداد و سایر نهادها برای توانمندسازی روستاها است.

کریمی بابیان اینکه 31 شهرستان کشور برای طرح توانمندسازی نیروی انسانی انتخاب شدند که از استان سمنان فقط میامی در آن حضور دارد، گفت: در حوزه توانمندسازی نیروی انسانی شش روستا برنامه ریزی نموده ایم همچنین برای نخستین بار کتابچه روستایی تلوبین توسط شرکت بخش خصوصی و با برون سپاری تهیه گردیده که در حوزه گردشگری نقطه عطفی در میامی خواهد بود.

وی اضافه کرد: کار تهیه کتابچه گردشگری در شش روستای دیگر هم طرح آماده گردیده و امیدواریم به زودی شاهد اجرای طرح های این حوزه باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "میامی 30 معدن قابل بهره برداری دارد، تهیه بانک اطلاعاتی معادن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میامی 30 معدن قابل بهره برداری دارد، تهیه بانک اطلاعاتی معادن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید