چراغ سبز مکزیک به مورالس برای پناهندگی سیاسی

به گزارش وبلاگ نوکیا، وزیر خارجه مکزیک خاطرنشان کرد که در صورت درخواست اوو مورالس، کشورش به وی پناهندگی سیاسی اعطا خواهد نمود.

چراغ سبز مکزیک به مورالس برای پناهندگی سیاسی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نوکیا به نقل از رویترز، مارسلو ابرارد وزیر خارجه مکزیک خاطرنشان کرد که کشورش حاضر است در صورت درخواست اوو مورالس به وی پناهندگی بدهد.

وی با اشاره به اینکه سفارت مکزیک در لاپاز، پایتخت بولیوی، 20 مقام و نماینده بولیویایی را طی چند هفته گذشته پذیرش نموده است این پیشنهاد را مطرح نموده است.

اوو مورالس که از سوی کمیسیون انتخابات بولیوی برنده انتخابات ریاست جمهوری این کشور در ماه اکتبر اعلام شده بود به دنبال اعتراضات خشونت آمیز مخالفان و اتهامات آن ها علیه وی روز یک شنبه ترجیح داد برای جلوگیری از خشونت های بیشتر از سمت خود کناره گیری کند.

آندرس مانوئل لوپز رئیس جمهور مکزیک نیز در حساب توئیتری خود از رفتار مسئولانه مورالس تمجید نموده و گفته است که او برای مقابله با خشونت های بیشتر علیه مردم کشورش از قدرت کنار رفت.

در عین حال، دولت های کوبا و ونزوئلا فشار ها برای کناره گیری مورالس از قدرت را کودتا علیه وی خوانده و خواهان حمایت جامعه بین المللی از رئیس جمهور منتخب بولیوی شده اند.

بنا بر اعلام کمیسیون انتخابات بولیوی و رای دادگاه عالی این کشور پس از شمارش دستی آرا، اوو مورالس پیروز شده بود با کسب 47 درصد آرا بر رقیبش کارلوس مسا با 36 رصد آرا پیروز گردد.

طبق قانون اساسی این کشور، برای بردن انتخابات در دور اول، هر کاندیدا احتیاج به کسب حداقل 50 درصد آرای مردمی یا حداقل 40 درصد آرا در صورتیکه اختلافش با رقیب حداقل 10 درصد باشد، دارد.

در روز های گذشته و به موازات تشدید ناآرامی ها در بولیوی، مداخلات آمریکا و متحدانش درباره این انتخابات افزایش یافته بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "چراغ سبز مکزیک به مورالس برای پناهندگی سیاسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغ سبز مکزیک به مورالس برای پناهندگی سیاسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید