افتخاری: عده ای سال ها به بهانه اسکی منافع شخصی خود را تامین کردند، درگیری مربی با ورزشکار نتیجه بازیکن سالاری و بزرگ بینی مربیان کم دانش است

رئیس فدراسیون اسکی گفت: عده ای سال ها به بهانه اسکی به منافع شخصی خود می رسیدند.

افتخاری: عده ای سال ها به بهانه اسکی منافع شخصی خود را تامین کردند، درگیری مربی با ورزشکار نتیجه بازیکن سالاری و بزرگ بینی مربیان کم دانش است

به گزارش خبرنگاران از مشهدمقدس، سید عبدی افتخاری در مجمع انتخاباتی اسکی خراسان رضوی گفت: ما در شرایطی سال 95 این فدراسیون را تحویل گرفتیم که بالغ بر 2 میلیارد بدهی وجود داشت و این بدهی نیز هر سال در حال افزایش بوده و سال جاری نیز به لطف مالیات، روند رو به رشد را طی کرد. بخش زیادی از این بدهی ها با حمایت وزارت ورزش و اسپانسرها و افزایش اعتبارات تامین شده است.

وی اضافه کرد: در ابتدای آغاز کار عمده استان ها بدون فعالیت در سال 94 و 95 بودند و اکثر فعالیت ها کم شده بود، شرایط بی رغبتی در ابتدا وجود داشت که دلیل آن نیز تصمیم گیری یک عده خاص به دلیل منافع شخصی در طول سالیان بسیار بوده است.

افتخاری به عملکرد فدراسیون در این مدت پرداخت و اضافه کرد: در مدت زمان گذشته تاکنون، ما حضور در مسابقات آسیایی و قهرمانی دنیا را داشتیم؛ در سال 97 مسابقات اسکی آلپاین، اسنوبورد، صحرانوردی و چمن مسابقات برگزار گردید اما اصلی ترین هدف استعدادیابی بود که به همین دلیل المپیاد استعدادهای برتر در اصفهان برگزار و در بخش صحرانوردی نیز در هفته های آینده در پیست امام زاده هاشم برگزار می گردد.

رئیس فدراسیون اسکی درباره عملکرد این فدراسیون نیز اضافه کرد: از سال 95 مقدمات استعدادیابی انجام و در سال 96 اجرا و در سال 97 شکل جدیدی به خود گرفت. اردوها هر سال در 10 تا 15 مرحله برگزار گردید. قهرمانی برون مرزی، برگزاری مسابقات صحرانوردی و آلپاین، قهرمانی در رده های نوجوانان و جوانان، کلاس های مربیگری برای استعدادیابی، ارسال تجهیزات به استان ها، برگزاری سمینار و کارگاه ها، برگزاری اردوهای پیش فصل و برگزاری جلسات برای اساتید از جمله فعالیت های عمده این فدراسیون بوده است.

افتخاری گفت: از سال 95 با حضور مربیان سوئیسی، تمامی مربیان در آزمون ها شرکت و کلاس بندی ها انجام و به تائید مدرسان دنیای رسید و در سال 97 هم این کار انجام شد؛ این روند برای سال 98 ادامه خواهد داشت و مربیان خارجی وارد شدند و خواهند شد تا از دانششان استفاده کنیم.

وی در زمینه تغییرات در فدراسیون نیز گفت: پیشکسوتان ما هر چه دارند به دلیل استفاده از مربیان بزرگ خارجی بوده؛ وقتی مربی با تحصیلات پایین مختص چند ورزشکار می گردد فدراسیون مجاب می گردد که همیشه به این افراد خدمات دهد.تغییرات آغاز و در مقطعی سرمربی تیم تغییر کرد که دلایل بسیاری داشت و مهم ترین دلیل آن، بحث علم و دانش آکادمیک بوده است.

رئیس فدراسیون اسکی گفت: عده ای نیز سال ها به بهانه اسکی به منافع شخصی خود می رسیدند؛ به عنوان مثال فدراسیون اسکی با ایرانسل قصد امضاء قرارداد به مبلغ 300 میلیون تومان داشت؛ یک نفر از فدراسیون این قرارداد را با ایرانسل با 30 میلیون بسته و بعد این افراد در بدنه این ورزش در حال کار بودند.

وی با اشاره به اینکه استعدادیابی را آغاز کردیم و آرام آرام کار شکل گرفت و تغییرات را پذیرفتیم توضیح داد: دوستانی نیز پس از تغییر سرمربی استعفا دادند که مسئله ای هم ایجاد نشد و استعفاها قبول شد چراکه که چیزی نداشتیم که بخواهیم با از رفتن این عزیزان آن را از دست بدهیم و افرادی نیز جایگزین شدند.

افتخاری توضیح داد: یک مسابقه بین المللی برگزار و کلی از آن تعریف و تمجید و سال ها افتخار می کردیم که در فلان مسابقات حضور داشتیم. اگر دانش و امکانات این روزها را داشتیم می توانستیم در آن سالها به سکو برسیم. اکنون به این باور رسیدیم که نوبت از بین رفتن ورزشکارسالاری است و آرام آرام تغییرات در حال شکل گیری است.

رئیس فدراسیون اسکی گفت: در مقطعی ما به المپیک رفتیم و در آن موقع فهمیدیم خیلی مشکل داریم که دلیل آن اعتماد به نفس بیش از حدی بود که به خودمان داده بودیم و زمانی که در شرایط فنی مسابقه قرار می گرفتیم متوجه می شدیم مشکل داریم. برای افراد بالای 25 سال هزینه اشتباه است و نتیجه بازیکن سالاری و بزرگ بینی مربیان کم دانش درگیری مربی با تنها ورزشکارش در شب پیش از مسابقه است. از تک رشته آلپاین خارج شدیم و در رشته های مختلف، مربیان ما در رده های پایه در حال کوشش هستند.

مختاری اظهار کرد: امروز فدراسیون اسکی تمام کوشش خود را برای پرورش و استعدادیابی افراد زیر 12 سال و نهایت 14 سال و همچنین سرمایه گذاری و حفظ یکی دو قهرمان بزرگسال را به عنوان الگو اخلاق در نظر دارد. با نیکولاژو در الپاین آغاز می کنیم و در سایر رشته ها نیز تمام کوشش خود را به کار می گیریم تا منابع خارجی خوب را وارد کنیم. اسکی احتیاج به خانه تکانی اساسی دارد و ما باید ساختار را تغییر بدهیم تا حداقل مسیری را برای آیندگان بسازیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افتخاری: عده ای سال ها به بهانه اسکی منافع شخصی خود را تامین کردند، درگیری مربی با ورزشکار نتیجه بازیکن سالاری و بزرگ بینی مربیان کم دانش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتخاری: عده ای سال ها به بهانه اسکی منافع شخصی خود را تامین کردند، درگیری مربی با ورزشکار نتیجه بازیکن سالاری و بزرگ بینی مربیان کم دانش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید