اپلیکیشن Notify Buddy: جایگزینی برای چراغ LED نوتیفیکیشن گوشی

شاید چراغ LED نوتیفیکیشن ها قابلیت مهمی در تلفن های هوشمند به نظر نرسد، اما اگر گوشی شما این ویژگی به ظاهر ساده را نداشته باشد، تازه جای خالی آن را احساس می کنید. اگر گوشی شما چراغ اعلان داشته باشد لازم نیست هربار برای چک کردن نوتیفیکیشن ها صفحه نمایش را روشن کنید و این موضوع می تواند مصرف باتری دستگاه را کاهش دهد.

اپلیکیشن Notify Buddy: جایگزینی برای چراغ LED نوتیفیکیشن گوشی

اما اگر گوشی شما صفحه نمایش OLED یا AMOLED داشته باشد به راحتی با نصب یک نرم افزار می توانید این قابلیت را به دستگاه اضافه کنید. اپلیکیشن مورد نظر ما نوتیفای بادی (Notify Buddy) نام دارد و توسط یکی از کاربران سایت XDA توسعه یافته است. ظاهرا این کاربر از فقدان چراغ اعلان نوتیفیکیشن ها روی گوشی وان پلاس 6T ناراضی بوده و تصمیم گرفته خودش دست به کار گردد.

نحوه کارکرد این برنامه به این صورت است که به جای اینکه چراغ کوچکی در بخش بالایی گوشی وجود پیغام ، تماس دریافتی و یا هر مورد دیگری را اعلام کند، با استفاده از پیکسل های نمایشگر این کار را انجام می دهد. خوشبختانه صفحه نمایش OLED یا AMOLED به شما این امکان را می دهد که فقط پیکسل های مورد نظر را روشن کنید و بقیه نمایشگر کاملا خاموش باشد.

هرچند این اپلیکیشن در ابتدا برای وان پلاس 6T طراحی شده است، اما انتظار می رود روی هر گوشی مجهز به صفحه نمایش OLED با نسخه اندروید بالاتر از 8 کار کند. برای استفاده از این اپلیکیشن کافی است با استفاده از دکمه زیر آن را از فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید و سپس مراحل بعدی را انجام دهید.

پس از نصب برنامه باید دسترسی به نوتیفیکیشن ها را به نوتیفای بادی بدهید. همچنین توصیه می کنیم قابلیت نمایشگر همواره روشن (AoD) و قابلیت های مربوط به کاهش مصرف باتری را غیر فعال کنید. سپس نوتیفای بادی را باز کنید و برای دستگاه معین کنید نوتیفیکیشن های مربوط به هر اپلیکیشن را با چه رنگی نمایش دهد.

ما این اپلیکیشن را با موفقیت روی گوشی گلکسی نوت 8 امتحان کردیم، شما هم امتحان کنید و نتیجه را در کامنت ها بگویید تا بقیه کاربران بتوانند از آن استفاده نمایند.

منبع: Phonearena

منبع: دیجیکالا مگ

به "اپلیکیشن Notify Buddy: جایگزینی برای چراغ LED نوتیفیکیشن گوشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپلیکیشن Notify Buddy: جایگزینی برای چراغ LED نوتیفیکیشن گوشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید