با حیرت انگیزترین محصولات کادیلاک آشنا شوید

خبرنگاران: کادیلاک یکی از نماد ها و تاثیرگذارترین برند های آمریکایی در صنعت خودروسازی جهان بوده و بیش از یک قرن است که به ساخت و توسعه اتومبیل های لوکس می پردازد. در حال حاضر بعضی از مدل های کادیلاک را باید حیرت انگیز دانسته و آن ها را به یاد ماندنی ترین وسایل نقلیه چهار چرخ جهان دانست که تاکنون به تولید رسیده اند.

با حیرت انگیزترین محصولات کادیلاک آشنا شوید

ما در ادامه جالب ترین و حیرت انگیزترین مدل های کادیلاک را به شما معرفی خواهیم کرد. لیست ما شامل اتومبیل هایی می شود که برای تولید آن ها از فناوری های بسیاری استفاده شده است.

همچنین شما شاهد قدرت نمایی چند شاهکار کلاسیک و کانسپت شگفت انگیز خواهید بود. این محصولات نشانه ای از تاثیرگذاری کادیلاک در صنعت خودروسازی جهان بوده و به همین دلیل ما شما را به خواندن این متن دعوت می کنیم.

کادیلاک اسکالید ضد گلوله

یکی از شاسی بلند های پرچمدارِ آمریکا تغییرات زیادی کرده و اکنون می توان کادیلاک اسکالید را با بسته ویژه کمپانی AddArmor خریداری کرد. به این ترتیب اسکالید به کلمه ایمن معنی و مفهوم جدیدی داده و می توان حدس زد که کادیلاک با بدنه اسکالید چه کار کرده است!

این اتومبیل در برابر انفجار های کوچک مقاومت کرده و شیشه های آن جلوی عبورِ گلوله های شلیک شده از سلاح های قدرتمند را می گیرند. کادیلاک برای بالابردن سطح حفاظتی اسکالید به سراغ فولاد بالستیک و مقاوم نرفته و به جای آن از پانل های کامپوزیت کربن با وزنی 10 برابر کمتر از فولاد استفاده کرده است.

کادیلاک مدل 341 آل کاپون

اتومبیلی که می بینید متعلق به آل کاپون بوده و او از آن استفاده می کرد. این اتومبیل در سال 2012 و با قیمت 341 هزار دلار به فروش رسید (به هماهنگی قیمت و نام اتومبیل دقت کنید!). مدل 341 آل کاپون یک کادیلاک V-Town بوده و در سال 1928 به عنوان اولین اتومبیل ضدگلوله جهان معرفی شده بود.

این اتومبیل هنوز هم زنده بوده و به حیاط خود ادامه می دهد و به همین دلیل شما شاهد حضور آن در لیست ما هستید. در 341 از شیشه های ضدگلوله استفاده شده و بدنه آن هم مقاوتِ بالایی دارد. همچنین در زیرکاپوت اتومبیل مزبور پیشرانه ای 5.6 لیتری با توان 90 اسب بخار قرار گرفته است.

اتومبیل رسمی ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا

ترامپ سوار بر لیموزین لوکس، زرهی و نظامی درجه یک کمپانی کادیلاک شده و در آن غلت می زند! اتومبیل رسمی ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا اصلاح شده و اکنون خودرویی لوکس و دارای بالاترین استاندار های ایمنی است. اتومبیل یادشده دارای بدنه، لاستیک و شیشه های زرهی غیرقابل نفوذ و ضدگلوله است.

وزن اتومبیل مزبور حدود 20 هزار پوند بوده و موتوری 5 لیتری و دیزلی وظیفه حرکت دادن آن را برعهده دارد. رؤسای جمهور آمریکا از دهه 1980 از کادیلاک به عنوان وسیله نقلیه خود استفاده کرده و موجب تولید ایمن ترین و پیشرفته ترین اتومبیل های زرهی لوکس، از جمله مدل جانور (The Beast) شده اند. کادیلاک جدید ریاست جمهوری آمریکا واقعاً حیرت انگیز است.

کادیلاک با سوخت هسته ای

حتماً از دیدن این اتومبیل و کانسپت شگفت انگیز تعجب کرده اید. این اتومبیل مفهومی با نام WTF (سوخت جهانی توریوم) معرفی شده است.

در حقیقت کادیلاک در تلاش است که اتومبیلی پایدار و هسته ای را به تولید برساند که به مدت 100 سال، به هیچ گونه تعمیر و نگهداری قابل توجهی احتیاج نداشته باشد. اگر بخواهیم به شکل دقیق تر درباره WTF صحبت کنیم؛ باید بگوئیم که باتری اتومبیل مزبور به لطف عنصر رادیو اکتیو توریوم فعال بوده و احتیاجی به سوخت گیری ندارد.

ویژگی های WTF تمام نشده؛ زیرا چرخ های این اتومبیل با چرخ های معمولی متفاوت بوده و در هر چرخ به جای لاستیک از شش دیسک استفاده شده است. مجموعه دیسک های مزبور به 24 مورد رسیده و ما باید از Loren Kulesus به خاطر طراحی این کانسپت حیرت انگیز تشکر کنیم.

کادیلاک سری 452، V16

کادیلاک سری 452 اتومبیلی لوکس و اسپرتی واقعی در دهه 30 میلادی است. موتور V16 عظیمِ اتومبیل مذکور 175 اسب بخار قدرت دارد. ولی قدرت سری 452 موجب تحسین ما نشده؛ بلکه طراحی حیرت انگیز و زیبای آن نظر ما را به خود جلب کرده است.

کادیلاک در رکود بزرگ اقتصادی جهان و علی رغم قیمت بسیار زیادی که برای سری 452 در نظر گرفته بود؛ پیروز به فروش 2 هزار دستگاه از آن شد. 452 اتومبیلی دو نفره، زیبا و مهیج بوده و با سرعت بالای خود به عنوان یکی از حیرت انگیزترین اتومبیل های کادیلاک شناخته می شود.

کادیلاک سی تی 6 مدل

2019

20 سال زمان برده است که کمپانی کادیلاک به پختگی کامل رسیده و سدانی لوکس و زیبا به نام سی تی 6 مدل 2019 را به بازار عرضه کند. سی تی 6 جدید سدانی لوکس و اسپرت بوده و از توان پیشرانه 4.2 لیتری و مجهز به توربوشارژ دوگانه V8 با توان 500 اسب بخار استفاده کرده و شتاب صفر تا 100 هیولای کادیلاک با وزن 5450 پوند تنها 4.4 ثانیه است.

کادیلاک سیِل

کادیلاک در سال 2011 کانسپت مفهومی و هیبریدی سیِل (Ciel) را معرفی کرد. در زیر کاپوت اتومبیل مذکور پیشرانه ای V6 و مجهز به توربوشارژ دوگانه با توان 452 اسب بخار قرار داشت. اما متاسفانه هیچگاه شاهد حضور اتومبیل مزبور در جاده ها نبودیم. سیِل با الهام از مدل Cadillac Phaeton 5859 در دهه 30 میلادی طراحی شده است.

طراحی داخلی سیِل بسیار زیبا و یکپارچه بوده و ما شاهد استفاده از پوشش چرمی قهوه ای رنگ و چوب های براق هستیم. سیِل بسیار مدرن بوده و ظاهر چراغ های جلو و عقب آن با یکدیگر هماهنگ است. کانسپت سیِل تعادلی بین زیبایی های گذشته و آینده ایجاد کرده است.

کادیلاک دِویل کانورتیبل 1959 سفارشی

خزنده ای یکپارچه سیاه و ترسناک از قلب جهانی مردگان برخواسته است. کادیلاک دِویل کانورتیبل 1959 (Cadillac DeVille Convertible) شاید خیلی ترسناک نباشد؛ اما می تواند در مدرسه بت موبیل های (Batmobile) قدیمی وارد شده و یک اتومبیلِ ابرقهرمانی در جهانی واقعی باشد.

اتومبیلی که تصویر آن را می بینید؛ نمونه ای حیرت انگیز از دِویل بوده و باعث شرمندگی اتومبیل کلاسیک و 60 ساله کادیلاک نشده است. نسل اول دِویل را احتمالاً باید جزء زیباترین اتومبیل هایی دانست که تاکنون ساخته شده اند.

دِویل شباهت هایی با نسخه های اولیه کادیلاک ال دورادو (Eldorado) دارد. در این اتومبیل از پیشرانه فوق العاده وحشی V8 و 6.4 لیتری با توان 325 اسب بخار استفاده شده است.

کادیلاک هنسی سی تی اس- وی

جدیدترین پروژه تیونینگ تگزاسی ها برای رسیدن به یک خاتمهِ ایده آل در لیست ما قرار گرفته است. نسخه استاندارد این سدان در حال حاضر قدرت و کارایی بسیار خوبی داشته و پیشرانه V8 آن 649 اسب بخار قدرت دارد؛ بنابراین کادیلاک سی تی اس- وی یکی از سریع ترین سدان های جهان است.

اما هنسی فکر دیگری در سر داشته و اتومبیلی متفاوت را خلق کرده است. هنسی باعث شد که اتومبیل زیبا و چهار درب کادیلاک از پیشرانه ای با توان 1000 اسب بخار استفاده کرده و تقریباً تمام سوپراسپرت های جهان را به چالش بکشد.

شتاب صفر تا 100 سی تی اس- وی هنسی (Hennessey CTS-V) تنها 2.9 ثانیه است. اخیراً اخباری منتشر شده و ظاهراً کادیلاک قصد دارد که در سال 2020 تولید سدان اسپرت سی تی اس- وی را متوقف کند؛ بنابراین نسخه هنسی اتومبیل مزبور را می توان نمونه ای مناسب و نمادین برای خداحافظی از سی تی اس- وی دانست.

کادیلاک ال دورادو بیاریتز

ال دورادو بیاریتز (Eldorado Biarritz) با الهام از هواپیمای P-38 Lightning ساخته شده و پیشرانه قدرتمند 6.5 لیتری OHV V8 آن توانی 345 اسب بخاری داشته و یک شاهکار واقعی از نوآوری های صنعت خودروسازی جهان در دهه 50 میلادی است.

اتومبیل مزبور در دوره خود یکی از بهترین خودرو های بوده و باید آن را افسانه ای ترین محصول کادیلاک دانست. حتی در دهه 50 میلادی هم ال دورادو بیارتز جواهری نادر بود؛ زیرا کادیلاک تنها 1320 دستگاه از نوع کانورتیبل آن را تولید کرد که هر کدام از آن ها زیبایی و شکوهی بی مثال داشتند. در سال 2016 مدل 1959 اتومبیل یادشده در یک حراجی و با قیمت حیرت انگیزِ 380500 دلار فروخته شد.

منبع: hotcars

منبع: برترین ها

به "با حیرت انگیزترین محصولات کادیلاک آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با حیرت انگیزترین محصولات کادیلاک آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید