دستورالعمل تقویم آموزشی و امتحانات انتها ترم رشته های پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد

به گزارش وبلاگ نوکیا، نایب رئیس ستاد آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل اصلاحیه تقویم آموزشی و امتحانات سال تحصیلی 99-1398 رشته های پزشکی و غیرپزشکی و اجرای طرح تعاون آزمون را ابلاغ کرد.

دستورالعمل تقویم آموزشی و امتحانات انتها ترم رشته های پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ نوکیا به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جواد علمائی نایب رئیس ستاد آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل اصلاحیه تقویم آموزشی و امتحانات سال تحصیلی 99-1398 رشته های پزشکی و غیرپزشکی و اجرای طرح تعاون آزمون را به رؤسای استان­ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است: امتحانات نیمسال دوم طی چهارهفته از تاریخ 99/03/24 لغایت 1399/04/19 برگزار می گردد. اصلاح برنامه امتحان بر مبنای انتقال امتحانات تقویم قبل در هر روز به دو روز پیاپی در تقویم جدید انجام گردد.

تعداد جلسات برگزاری امتحانات در هر روز چهار نوبت از ساعت 10-8، 13-11، 16-14، 19-17 خواهد بود.

براساس بندهایی از این بخشنامه به منظور جلوگیری از سفرهای بین شهری با اجرای طرح تعاون آزمون، دانشجویان فاقد منع آموزشی با ثبت نام در سایت azmoon99.iau.ac.ir (سایت مذکور از روز شنبه 17 خردادماه فعال می باشد.) و کسب موافقت از ستاد طرح تعاون آزمون می توانند در واحد محل زندگی خود آزمون دهند. همچنین امتحانات دوره دکتری تخصصی می تواند بر مبنای آزمون شفاهی برخط به تشخیص استاد راهنما و هماهنگی با آموزش واحد برگزار گردد. در کلاسهای ترکیبی از مقاطع ارشد و دکتری با لحاظ تعداد دانشجویان تا 10 نفر بر مبنای آخرین لیست حضور و غیاب، امتحان به روش برشمرده شده مجاز است. ضبط آزمون شفاهی برخط ضروری است.

در این بخشنامه تأکید شده است: برنامه ریزی و نحوه امتحانات واحدها/مراکز دانشگاهی و آموزشکده های سما دارای دانشجو کمتر از 1000 نفر در اختیار رئیس استان است. برنامه ریزی باید جوابگوی طرح تعاون آزمون است. باتوجه به بهره گیری غیربرخط از کلاس های مجازی برخط، رعایت میزان حضور دانشجویان در کلاس حضوری ضروری نیست. در شهرهایی که در بازه آزمون شرایط قرمز را داشته باشند اجرای امتحان حضوری مجاز نمی باشد.

دانشجویان متقاضی شرکت در طرح تعاون آزمون باید دستورالعمل های ابلاغی ستاد مرکزی طرح تعاون آزمون را به وسیله سامانه کسب و اجرا نمایند. در طول مدت آزمون تمامی کارکنان موظف به همکاری با معاونت آموزشی در اجرای هرچه بهتر و امن آزمون هستند. امتحان دروس عمومی و معارف در هر واحد با هماهنگی استان می تواند به صورت برخط برگزار گردد.

دستورالعمل فنی فرآیند اجرایی نحوه برگزاری امتحانات در محل سکونت و امتحانات برخط دانشجویان، متعاقبا به وسیله مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه ابلاغ خواهد شد.

در این بخشنامه آمده است که با توجه به پراکندگی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و نظر به این که شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا در مناطق مختلف متفاوت است، آغاز به تحصیل دانشجویان، علی الخصوص کارآموزی در عرصه و مواردی که در عرصه های بالینی بیمارستانی برگزار می گردد به روسای استان ها تفویض تا با هماهنگی مقامات و مسئولین استانی منطقه صورت پذیرد. برای حضور دانشجویان بالینی از تاریخ 17/3/99 با اولویت کارورزان و کارآموزان رشته های مختلف برنامه ریزی و اقدام گردد.

برای حضور دانشجویان رشته دندانپزشکی با اولویت دانشجویان مقطع دکتری تخصصی و دانشجویان سال آخر، برنامه ریزی گردد و به نحوی اقدام گردد که آموزش سایر دانشجویان و انجام آموزش های عملی به خصوص در مواردی که مستلزم انجام کار درمانی با بیمار است به صورت گروهی و با رعایت پروتکل های بهداشتی و به نوبت در دانشگاه حضور یابند.

ارائه دروس عملی و آزمایشگاهی کلیه رشته ها در مواردی که مستلزم تماس با بیمار نیست در گروه های کوچک تر که امکان رعایت پروتکل های بهداشتی میسر باشد، انجام گردد و برای مواردی که مستلزم کار با بیمار است به صورت گروهی و در نوبت های مختلف با حفظ و رعایت پروتکل های بهداشتی صورت پذیرد.

در رابطه با کارآموزی دانشجویان رشته پزشکی با توجه به اعلام قبلی وزارت بهداشت با استفاده حداکثری از امکانات آموزشی بخش درمانگاهی یا آموزش الکترونیک میزان بخش ها را می توان کاهش داد تا زمان بین 120-105 روز جبران گردد و سپس آموزش به صورت روال عادی با توجه به شرایط روز ادامه یابد.

دانشجویان مقطع کارشناسی چنانچه بتوانند در مورد کارآموزی در عرصه از بیمارستان ها یا مراکز درمانی شهر محل سکونت خود که مورد تایید دانشکده است، پذیرش اخذ نمایند، برگزاری کارآموزی با هماهنگی واحد مبدأ با واحد دانشگاهی شهر محل سکونت (جهت نظارت) بلامانع خواهد بود.

گذراندن دوره کارآموزی دانشجویان رشته دامپزشکی، در صورت ارائه با تقاضای شخصی و کسب مجوز از کلینیک یا بیمارستان مورد تایید سازمان دامپزشکی در شهر مورد تقاضا بلامانع خواهد بود.

در این بخشنامه تأکید شده است: با توجه به شیوع بیماری کرونا و عدم انجام مکاتبات واحدهای دانشگاهی در مورد اخذ مجوز ادامه تحصیل برای دانشجویانی که دارای مشکل آموزشی هستند، در صورت صدور مجوز از مراجع ذیصلاح و تایید مدیر گروه و آموزش واحد دانشگاهی مربوطه مبنی بر حضور دانشجویان در کلاسهای مجازی، واحدها/مراکز دانشگاهی می­توانند نسبت به ثبت دروس اقدام نمایند.

در مورد آندسته از دانشجویانی که حائز شرایط اخذ رساله/خاتمه نامه و آزمون جامع دوره دکتری تخصصی بوده و تا به امروز پیروز به ثبت آن نشده اند، با تایید گروه و آموزش واحد دانشگاهی و رعایت سایر ضوابط و مقررات آموزشی ثبت آنها امکان پذیر است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دستورالعمل تقویم آموزشی و امتحانات انتها ترم رشته های پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل تقویم آموزشی و امتحانات انتها ترم رشته های پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید