راهنمای سفر به روستوف نا دونو

به گزارش وبلاگ نوکیا، روستوف نادونو یکی از شهرهای بزرگ روسیه است که میزبانی جام جهانی 2018 را برعهده دارد و اگر در تورهای جام جهانی روسیه یا تورهای روسیه شرکت نموده باشید، از این شهر هم بازدید می کنید. این شهر، حال و هوایی دوست داشتنی دارد. وجود پارک ها و فضاهای سبز، میدان های زیبا با بناهای یادبود متعدد، گردشگاه های کنار رودخانه و رستوران ها و کافه های مجذوب کننده، شما را به عنوان یک جهانگرد راضی می نماید. در سفر به این شهر، به غیر از تماشای مسابقات فوتبال، تفریحات متعددی خواهید داشت. روستوف نا دونو یک شهر بندری است. این شهر در کنار رود دن قرار گرفته است و تا دریای آزوف 46 کیلومتر فاصله دارد. آب و هوای این شهر، معتدل اقیانوسی است. به خاطر میراث فرهنگی و تاریخی و تاریخ غنی این شهر، جاذبه های زیادی دارد و مورد توجه جهانگردان است.

راهنمای سفر به روستوف نا دونو

تور روسیه

راهنمای سفر به روستوف نادونو شما را با این شهر تماشای بیشتر آشنا می نماید.

اطلاعات ضروری | آب و هوا | برترین زمان برای سفر | هزینه های سفر | صرفه جویی در هزینه ها | جاذبه ها | رژیم غذایی

اطلاعات ضروری

اختلاف ساعت با تهران

روستوف نادونو در منطقه زمانی UTC/GMT +3 واقع شده است و یک ونیم ساعت از تهران عقب تر است.

زبان رسمی

روسی

واحد پول

روبل

نوع برق شهری

برق شهری در روسیه 220 ولت و 50 هرتز و دوشاخه ها و پریزها از نوع C و F است که در ادامه، تصویر آن را مشاهده می کنید.

کد کشور

+7

شماره های اضطراری

پلیس 102

آمبولانس 103

اورژانس عمومی 112

شرایط آب و هوا

روستوف نا دونو آب و هوای مرطوب اقیانوسی دارد. زمستان این شهر، سرد و ملایم است و میانگین دمای هوا در حدود منفی 3 درجه سانتی گراد است. کمترین دمایی که در این شهر ثبت شده، منفی 31.9 درجه در ژانویه سال 1940 است. تابستان های روستوف، گرم و آفتابی است. میانگین دمای هوا در جولای 23.3 درجه است و بیشترین دمای که در این شهر ثبت شده، دمای 40 درجه در آگوست سال 2010 است. میانگین بارش سالانه در این شهر 643 میلی متر است.

برترین زمان برای سفر

برترین زمان سفر به روستوف از نظر آب و هوا از 30 آوریل تا 8 جولای و از 20 آگوست تا 30 سپتامبر است.

در ادامه فصل های مختلف سال را برای سفر به روستوف نا دونو آنالیز می کنیم.

بهار از مارس تا مه

رطوبت و دمای هوا در این فصل به نحوی است که باعث آب و هوای سرد ملایم می گردد. دمای هوا بین 3.4 تا 26.4 درجه است و هر چه به سمت ماه های انتهایی می رویم، گرم تر می گردد. بارش باران در این فصل به ندرت اتفاق می افتد و در طول ماه یکی دو روز باران قابل توجه وجود دارد. بهار دومین فصل شلوغ جهانگردی در این شهر است. برای کسانی که می خواهند جاذبه های زیادی را بازدید نمایند، فصل مطلوبی است.

تابستان از ژوئن تا آگوست

ماه های میانی سال، آب و هوای بسیار مطبوعی دارد و دمای هوا تقریبا بالا و نسبتا گرم است. در این ماه ها، کمترین مقدار بارندگی وجود دارد و تعداد روزهای بارانی ماه بین صفر تا یک روز است. این فصل، شلوغ ترین فصل گدشگری در روستوف است. به همین علت، هزینه اقامتگاه ها و هتل ها از حالت عادی بیشتر است.

پاییز از سپتامبر تا نوامبر

دمای هوای روزانه در پاییز بین 5/7 تا 25/8 درجه سانتیگراد است. با وجود رطوبت و وزش باد، نسبتا خنک است. معمولا بارش برف و باران وجود دارد و تعداد روزهای بارانی در ماه بین صفر تا دو روز است. در این ماه ها، جهانگردی رونقی ندارد و کاهش رونق جهانگردی به خاطر آب و هوا است. به همین علت، قیمت هتل ها نسبت به تابستان، بسیار پایین تر است.

زمستان از دسامبر تا فوریه

در این فصل، هوا بسیار سرد است و سردترین فصل سال در روستوف است. میانگین دمای هوا از 3 درجه زیر صفر تا 4.2 درجه سانتی گراد است. معمولا بارش برف و باران در این ماه وجود دارد و تعداد روزهای بارانی یا برفی بین صفر تا 4 روز در ماه است. در این فصل، کمترین جهانگرد به شهر سفر می نمایند و قیمت ها در پایین ترین حالت ممکن است.

هزینه های سفر

سفر مقرون به صرفه: کمتر از 1500 روبل

هزینه اقامت در خوابگاه هاستل از 700 تا 800 روبل

غذای کافه یا غرفه ها و دکه های خیابانی: 200 تا 500 روبل

سفر با اتوبوس و مترو از 15 تا 50 روبل

سفر میان رده از 1500 تا 4 هزار روبل

هزینه ی اقامت در اتاق دو تخته در هتل میان رده از 2 هزار تا 3 هزار روبل

هر وعده غذا بین 500 تا هزار روبل

ورودی موزه از 100 تا 400 روبل

کرایه تاکسی در مرکز هر از 200 تا 300 روبل

سفر لوکس بیش از 4 هزار روبل

اتاق دو تخته در هتل لوکس از 5 هزار روبل

غذای کامل همراه با نوشیدنی از 2 هزار روبل

بلیط باله از 3500 روبل

بلیط قطار فرست کلاس بین شهری 7300 روبل

جاذبه های جهانگردی

روستوف نا دونو یک شهر بندری است. این شهر در کنار رود دن واقع شده است و تا دریای آزوف 46 کیلومتر فاصله دارد. آب و هوای این شهر، معتدل اقیانوسی است. به خاطر میراث فرهنگی و تاریخی و تاریخ غنی این شهر، جاذبه های زیادی دارد و مورد توجه جهانگردان است. در ادامه تعدادی از مهم ترین جاذبه های شهر روستوف نا دونو را معرفی می کنیم.

در این شهر بیش از هزار اثر فرهنگی وجود دارد که شامل 482 بنای یادبود معماری، 70 بنای تاریخی و 8 مجموعه بزرگ یادمان است. این شهر، یکی از قطب های مهم حمل و نقل در جنوب روسیه اروپایی است و به عنوان یکی از مراکز مهم علمی و تحصیلی در روسیه شناخته می گردد. برای اینکه سفری به یادماندنی تر به این شهر داشته باشید، بد نیست که قبل از سفر، تعدادی از مهم ترین جاذبه های شهر را بشناسید و برای بازدید از آن ها برنامه ریزی کنید. با سر زدن به این جاذبه ها، با سبک زندگی اهالی منطقه آشنا می شوید.

خیابان پوشکین

این خیابان فضای سبزی تماشای دارد و هزاران درخت و باغچه، رستوران، کیوسک غذافروشی، نیمکت، تندیس و بناهای یادبود در اطراف آن قرار گرفته است. این خیابان از دو پارک مهم شهر می گذرد و بزرگترین خیابان شهر است. این خیابان همواره شلوغ است و جاذبه ها و فعالیت های تفریحی فراوانی دارد که جهانگردان از تجربه آن ها لذت می برند. این خیابان اولین جایی است که بعد از ورود به شهر باید به آن سر بزنید، به خصوص اگر گرسنه هستید.

حاشیه رود دون

بعد از بازدید از خیابان پوشکین، می توانید به رود دون سر بزنید و در کنار رودخانه قدم بزنید. رستوران ها، آب نماها، تندیس ها و فروشگاه های سوغات در اطراف گردشگاه رود دون قرار دارند. علاوه بر این ها، از تماشا چشم اندازهای زیبا لذت خواهید برد. این منطقه شب ها به منطقه ای پرجنب و جوش و پرهیجان تبدیل می گردد و پاتوق و تفریحگاه جوانان است.

باغ وحش روستوف

اگر همراه با بچه ها سفر می کنید، یکی از جاذبه هایی که حتما باید ببینید، باغ وحش روستوف است. این باغ وحش، یکی از بزرگترین باغ وحش ها در روسیه است و انواع حیوانات از قبیل زرافه، شتر، خرس قطبی، شاهین، خزندگان، ماهی و... در آن نگهداری می گردد. این باغ وحش درست در مرکز شهر واقع شده است، بنابراین دسترسی به آن راحت است و تفریح خوبی برای بچه ها است.

تئاتر آکادمیک ماکسیم گورکی (Maxim Gorky Academic Drama Theatre)

تئاتر آکادمیک ماکسیم گورکی مکانی مشهور برای اجرای نمایشنامه های دراماتیک، کمدی و کنسرت است. این مجموعه حتی تابستان ها یعنی زمانی که سایر تالارها تعطیل هستند، به فعالیت خود ادامه می دهد.

بازار مرکزی (Central Market)

بازار مرکزی یک مجموعه بزرگ شامل بازار روباز و بازار سرپوشیده است که از غرفه ها و مغازه های کوچکی تشکیل شده که بازدید از آن برای جهانگردان بسیار مجذوب کننده است. خرید و گشت و گذار در این بازار، یکی از تجربه های به یادماندنی در روسیه است، به خصوص برای جهانگردانی که دوست دارند سبک زندگی اهالی شهر را از نزدیک ببینند و از منطقه ها توریستی فاصله بگیرند. در این بازار هر آنچه که فکر کنید، می توانید خریداری کنید. بازار در منطقه مرکزی شهر واقع شده است و دسترسی به آن بسیار راحت است.

کلیسای جامع Bogoroditsa

کلیسای جامع Bogoroditsa بزرگترین و مهم ترین کلیسای جامع در شهر رستوف نادونو است. این کلیسای سنتی ارتدکس از بسیاری از جنبه ها، شبیه سایر کلیساهای روسی است. زیبایی این کلیسا بسیار متمایز است. زنان برای ورود به این کلیسا باید روسری بپوشند.

سفر یک روزه به آزوف

اگر در سفر به رستوف همه جاذبه ها را دیدید و زمان کافی برای یک سفر چند ساعته در اختیار داشتید، به شهر آزوف سر بزنید که در نزدیکی روستوف واقع شده است. این شهر، بناهای تاریخی متعددی دارد و بازدید از آن خالی از لطف نیست.

منبع: کجارو / theculturetrip.com / theculturetrip.com / lonelyplanet / en.wikipedia.org / championtraveler.com

به "راهنمای سفر به روستوف نا دونو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر به روستوف نا دونو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید