زمان حضور VAR در لیگ قهرمانان آسیا تعیین شد

به گزارش وبلاگ نوکیا، تهران (پانا) - براساس گزارشی که امروز روی خروجی وب سایت رسمی AFC منتشر شد، شاهد بکارگیری سیستم یاری داور ویدئویی (VAR) از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2021 و مرحله نهایی AFC CUP خواهیم بود.

زمان حضور VAR در لیگ قهرمانان آسیا تعیین شد

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در گزارش AFC آمده است: بکارگیری دستیار یاری داور ویدئویی (VAR) در مسابقات رسمی آسیایی از مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای جام ملتهای آسیا 2019 به میزبانی امارات شروع و در تمام 32 مسابقه زیر23 سال قهرمانی آسیا 2020 به میزبانی تایلند نیز ادامه پیداکرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا به وسیله ابتکارات و برگزاری کارگاه های گوناگون تمام کوشش خود را برای راه اندازی VAR که توسط فدراسیون جهانی فوتبال (FIFA) و هیأت بین المللی فوتبال (IFAB) تأیید شده بود، بکار برد.

برای اطمینان از یکپارچه سازی VAR در مسابقات آسیایی، دوره ها و سمینارهای زیادی از مارچ 2017 پیش بینی و برگزار گردید. این در حالی است که کارگاه های دستیار اطلاعات یاری داور ویدئویی (VIO) نیز در کنار سایر برنامه های آموزشی و در راستای به روز رسانی آخرین تحولات VAR تدوین و برگزار گردید.

هدف سیستم VAR ایجاد حداقل اشتباه با حداکثر سود است که متمرکز بر چهار موضوع خاص است: 1- گل صحیح یا اشتباه، 2- ضربات پنالتی، 3- کارت های قرمز مستقیم و 4- تصمیماتی که ماهیتاً می تواند اشتباه باشد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "زمان حضور VAR در لیگ قهرمانان آسیا تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان حضور VAR در لیگ قهرمانان آسیا تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید