عبدالله اعضای رهبری کمیسیون های انتخابات افغانستان را ممنوع الخروج کرد

به گزارش وبلاگ نوکیا، پس از اعلام پیروزی اشرف غنی، عضو ارشد تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی گفت که اعضای رهبری کمیسیون های انتخابات این کشور طی فرمان رئیس اجرایی افغانستان ممنوع الخروج شده اند.

عبدالله اعضای رهبری کمیسیون های انتخابات افغانستان را ممنوع الخروج کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نوکیا، فضل احمد معنوی عضو ارشد تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی از ممنوع الخروج شدن رهبران کمیسیون های انتخابات افغانستان طی فرمان عبدالله عبدالله رئیس اجرایی و رهبر این تیم انتخاباتی اطلاع داد.

معنوی در توئیتی نوشت: رهبری کمیسیون های انتخاباتی به هر سفارتی که مراجعه کردند برای آن ها ویزا داده نشد و ارگ برای آن ها گذرنامه سیاسی داده تا بتوانند به ترکیه بگریزند که نیازی به ویزا ندارد.

وی اضافه کرد که این افراد با حکم عبدالله عبدالله ممنوع الخروج شده اند تا نسبت به خیانتی که انجام داده اند جوابگو باشند.

معنوی ادامه داد که چطور می گردد که نتیجه نهایی انتخابات باوجود 16 هزار شکایت ثبت شده بدون تغییر با نتیجه ابتدایی اعلام گردد.

روز گذشته پس از نزدیک به 5 ماه از زمان برگزاری انتخابات اعلام شد و براساس آن اشرف غنی با کسب 923 هزار و 592 رای معادل 50.64 درصد کل آرا، رئیس جمهور افغانستان است.

براساس نتایج نهایی، عبدالله عبدالله نیز با کسب 720 هزار و 841 رای معادل 39.52 درصد آرا در صندلی دوم نهاده شد، اما تاکید دارد که نتیجه انتخابات را نمی پذیرد.

عبدالله در جمع هوادارانش گفت که براساس آرای شفاف و دارای شناسه بیومتریک پیروز انتخابات است، اعلام پیروزی غنی را کودتا علیه دموکراسی خواند و توضیح داد که حکومتی فراگیر تشکیل خواهد داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عبدالله اعضای رهبری کمیسیون های انتخابات افغانستان را ممنوع الخروج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله اعضای رهبری کمیسیون های انتخابات افغانستان را ممنوع الخروج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید