هیأت مدیره توییتر و ایلان ماسک در حال مذاکره برای انتقال مالکیت هستند

به گزارش وبلاگ نوکیا، روزنامه وال استریت ژورنال ساعاتی قبل به نقل از یک منبع مطلع اعلام نمود که توییتر و ایلان ماسک در حال مذاکرات پیشرفته برای انتقال مالکیت این شرکت هستند و احتمالا تا چند روز دیگر این کار انجام خواهد شد. حدود 10 روز قبل ایلان ماسک اعلام نمود که میخواهد کل شرکت توییتر را با پرداخت 43 میلیارد دلار تصاحب کند. اگرچه این مذاکرات در مراحل نهایی واقع شده است، ولی هنوز چیزی قطعی نشده است.

هیأت مدیره توییتر و ایلان ماسک در حال مذاکره برای انتقال مالکیت هستند

در ابتدا مقامات توییتر می گفتند که پیشنهاد ایلان ماسک جدی نیست زیرا او در حال حاضر منابع اقتصادی لازم برای انجام چنین کاری را ندارد. اما آقای ماسک چند روز قبل اعلام نمود که او 46.5 میلیارد دلار منابع اقتصادی برای خرید توییتر آماده نموده و در نتیجه هیأت مدیره توییتر هم موضع خود را تغییر داده است. ایلان ماسک گفته که قیمت نهایی او برای هر سهم توییتر 54.20 دلار است و دیگر از این قیمت بالاتر نمی رود.

اگرچه در ابتدا هیأت مدیره این شرکت به طور کامل با این تصاحب مخالفت نموده بود، ولی طی روزهای گذشته آقای ماسک با تعدادی از سهام داران مهم این شرکت ملاقات نموده که به نظر می رسد این سهام داران فشار را بر هیأت مدیره توییتر به طور قابل توجهی افزایش داده اند. آقای ماسک به تعدادی از سهام داران گفته که مدیریت فعلی توییتر با توجه به مشکلاتی که دارد به هیچ عنوان نمی تواند قیمت سهام این شرکت را به مقدار پیشنهاد او برساند. هنوز تعیین نیست که او دقیقا چه برنامه هایی برای توییتر دارد ولی گویا کاهش اتکا به تبلیغات و امکان انتشار توییت های طولانی تر بخشی از برنامه های او محسوب می گردد.

از زمانی که آقای ماسک پیشنهاد خرید توییتر را مطرح نموده، سهام این شرکت همچنان زیر قیمت پیشنهادی او معامله می گردد که معمولا از شک و تردید سهام داران درباره فروش این شرکت خبر می دهد. البته یک روز بعد از انتشار خبر فراهم شدن منابع اقتصادی کافی برای خرید این شرکت، قیمت سهام توییتر با افزایش 4 درصدی به 48.93 دلار رسید. ایلان ماسک اعلام نموده که در صورت شکست مذاکرات، او ممکن است 9 درصد سهام توییتر را که در اختیار دارد، به فروش بگذارد. با این کار قیمت سهام این شرکت به طور قابل توجهی کاهش پیدا می نماید که مطمئنا سهام داران چنین چیزی را نمی خواهند.

ایلان ماسک برای خرید توییتر اعلام نموده که حدود 25 میلیارد دلار وام از تقریبا تمام بانک های سرمایه گذاری مهم دنیا دریافت می نماید و حدود 21 میلیارد دلار هم شخصا پرداخت می نماید که گویا این کار با فروش بخشی از سهام شرکت هایی مانند تسلا انجام خواهد شد. باید خاطرنشان کنیم حدود 8 سال از سهامی عام شدن توییتر می گذرد ولی طی این سال ها اگرچه شرکت های رقیب با رشد شگفت انگیزی روبه رو شده اند، ولی توییتر نتوانسته رشد زیادی را برای سهام داران فراهم کند.

روی هم رفته هیأت مدیره توییتر نمی تواند پیشنهاد ایلان ماسک را بدون ارائه راه حل جایگزین بهتر کنار بگذارد. بنابراین اگرچه بعضی شایعه ها از کوشش هیئت مدیره برای پیدا کردن مشتریان بهتر خبر می دهند، اما هنوز تعیین نیست که آیا کسی حاضر است برای خرید توییتر قیمت بالاتری نسبت به ایلان ماسک پیشنهاد دهد یا نه.

منبع: WSJ

منبع: دیجیکالا مگ

به "هیأت مدیره توییتر و ایلان ماسک در حال مذاکره برای انتقال مالکیت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیأت مدیره توییتر و ایلان ماسک در حال مذاکره برای انتقال مالکیت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید