پیشگیری و درمان با دکتر پلتفرم

به گزارش وبلاگ نوکیا، ترکیب یافته های مدرن پزشکی و فناوری های هوشمند، منجر به راه اندازی کسب وکارهایی نوین در حوزه پزشکی شده است که هر یک به نوبه خود سعی در ارائه راهکار های جدیدی در زمینه سلامت افراد دارند و در این میان، خصوصا استفاده از تکنولوژی دیجیتال را در رأس برنامه های خود قرار داده اند.

پیشگیری و درمان با دکتر پلتفرم

در این میان،Parsley Health یک سیستم مراقبتی پیشرفته به شمار می رود که فراتر از درمان حرکت نموده و پیشگیری های اولیه را در فرایند بهداشت و درمان در اولویت قرار داده است. این استارتاپ با تمرکز بر درمان علت بیماری به جای درمان علائم آن، تیم پزشکی خود را از میان متخصصان پزشکی، تغدیه، ورزش و روانشناسی انتخاب نموده و یک برنامه مراقبتی و پیشگیرانه را به طور اختصاصی برای هر بیمار تهیه می نماید.

ایده ای که از دل یک مشکل برآمد

Robin Berzin مدیرعامل این استارتاپ، ایده شکل گیری آن را کم رنگ ترشدن مراقبت های بهداشتی در دنیای امروز ذکر می نماید. به زعم وی، ما در طول زندگی با نوع غذا خوردن و شیوه های حرکتی که داریم، خودمان را بیمار می کنیم و در طول زمان فقط منتظریم تا بیمارتر شویم و در نهایت وقتی به شدت بیمار شدیم، تصمیم می گیریم تا به پزشک مراجعه کنیم!

این در حالی است که سبک زندگی اشتباه اکثر افراد، در کنار تغذیه نامناسب، نداشتن فعالیت جسمانی و… آنها را بیمار نموده است و این بیماری به مرور بیشتر نمایان خواهد شد. مدیرعامل این شرکت که خود نیز یک پزشک است، در گام اول، یک مشکل اساسی را در روند درمانی و سلامتی جامعه تشخیص داده و سپس برای حل آن، یک راه چاره کاربردی و قانع نماینده ارائه داده است.

ارائه مراقبت های سلامتی و بهداشتی، راهکار اصلی این گروه است که به وسیله پیشگیری و مراقبت، سلامت افراد را تضمین می نماید؛ ضمن اینکه در قالب یک پلتفرم، با کاربران خود در ارتباط بوده و شرایط مراقبتی و درمانی آنها را آنالیز خواهد نمود.

اصلاح سبک زندگی

این استارتاپ که در حوزه پزشکی فعالیت می نماید، تجویز دارو برای بیماران را چندان توصیه نمی نماید، بلکه به مخاطبان خود پیشنهاد می دهد که با ثبت نام در پلتفرم Parsley، به جای صرف هزینه های زیاد برای تهیه داروهای مختلف، یک نسخه اختصاصی برای خودشان داشته باشند که از سوی تیم حرفه ای این استارتاپ ارائه می گردد؛ تیمی که در کنار پزشکان، گروهی از متخصصان تغذیه، مر بیان ورزش و روانشناسان را نیز استخدام نموده و می تواند یک تجویز مناسب را برای بیماران خود داشته باشد.

مهم ترین رویکرد تیم مذکور، در اولویت قرار دادن مسئله پیشگیری و کاهش هزینه های درمانی و تجویز دارو ست. این استارتاپ با معرفی مربیان تغذیه، ورزش، روانشناس و سایر متخصصان رفتارهای مربوط به سبک زندگی، میخواهد در راستای جلوگیری از مسائل بهداشتی و درمانی، به بیماران یاری کند و به اصلاح سبک زندگی آنها بپردازد.

متخصصان این کسب وکار معتقدند که بسیاری از بیماری هایی که گریبانگیر افراد امروزی شده اند، ریشه در سبک زندگی آنها دارند، به همین دلیل نیز برخلاف شیوه های معمول درمانی، اصلاح شیوه زندگی را در دستور کار خود قرار داده اند. به این صورت که به وسیله تغییر تغذیه، آموزش فعالیت های ورزشی و انجام آزمایش های لازم، بیشتر از آنکه به فکر درمان بیماری باشند، به پیشگیری از آن یاری نموده و حفظ سلامت آینده کاربران را مد نظر قرار می دهند.

تأکید بر کاربردی بودن فرایند سلامت

از آنجایی که هدف عمده این کسب وکار، ارائه مراقبت های بهداشتی به منظور کاهش بیماری هاست، توجه به کاربردی بودن دستورالعمل های مراقبتی یکی از اصول مهم آن است؛ به این معنا که یک فرایند مراقبتی باید قابلیت استفاده داشته باشد و کاربران بتوانند به راحتی نکات مورد نظر را رعایت نموده و در صورت لزوم، موارد ضروری را تهیه نمایند.

بر این اساس، سلامت کاربردی (functional health) پروسه ای است که این استارتاپ در روند حمایتی خود از بیماران به اجرا در آورده است. این روند شامل خدمات مبتنی بر سلامت بوده و به وسیله یک مدل بهداشتی دیجیتال، به منظور راهنمایی بیماران، انجام می گردد.

همانگونه که ذکر شد، تنظیم یک برنامه که مختص هر بیمار بوده و بر مبنای اصول بهداشتی، تغذیه، ورزش و مسائل روانی هر فرد تهیه شده است، در دستور کار این کسب وکار قرار می گیرد. ارائه یک برنامه کاربردی در تلفن های همراه که به صورت آنلاین می تواند سازوکار مراقبت های بهداشتی را برای کاربران امکان پذیر کند، یک مزیت کاربردی و در عین حال ساده است که این استارتاپ برای بیماران خود طراحی نموده است.

حفظ سلامتی افراد، در کنار پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها، مهم ترین ارزش هایی هستند که این استارتاپ به مخاطبان خود پیشنهاد می نماید. Parsley این نوید را به بیماران می دهد که تا 86 درصد داروهای تجویزی را کاهش داده و در عین حال یک برنامه پیشگیری مناسب، جهت مراقبت های بهداشتی، به آنها ارائه دهد

تهیه طرح مراقبتی برای هر کاربر

پلتفرم Parsley به وسیله ارائه یک سازوکار ساده، این امکان را برای کاربران خود فراهم می نماید که به راحتی از آن استفاده نموده و در قالب مراحل زیر با این استارتاپ همکاری نمایند:

1-ایجاد یک بایو سلامت

2- انتخاب پزشک و مشخص یک قرار ملاقات آنلاین

3- ملاقات با دکتر مورد نظر

4- انجام آزمایشات پیشرفته در صورت لزوم

5- فرایند معالجه

کارکرد قابل توجهی که پس از معاینه اولیه بیمار توسط تیم Parsley انجام می گیرد، تهیه یک طرح بهداشتی شخصی برای آن بیمار است که بیمار نیز می تواند به وسیله برنامه ای که در تلفن همراه خود نصب نموده است، مراحل پیشرفت و بهبود خود را در طول این راستا پیگیری کند. البته تنظیم چنین طرحی احتیاج به معاینات دقیق و پیشرفته ای دارد که از سوی تیم حرفه ای این استارتاپ به اجرا در می آیند.

از آنجایی که فرایند استارتاپ Parsley بیشتر از آنکه درمانی باشد، مراقبتی است، ملاقات های آنلاین با پزشکان و دریافت مشاوره های آنلاین، چندان موجب نگرانی کاربران نخواهد شد و حتی با توجه به اینکه در وقت و هزینه آنها نیز صرفه جویی می گردد، یک گزینه مناسب و قابل قبول به شمار می رود که امکان مراقبت های بهداشتی آنلاین را برای افراد فراهم نموده و به وسیله یک سازوکار ساده، آنها را نسبت به بهداشت و سلامت فردی شان مطلع می نماید.

پشتیبانی گسترده از کاربران

سهولت کاربرد، در دسترس بودن پزشکان و ارائه داده های باارزش، این استارتاپ را در ردیف کسب وکارهایی قرار داده است که قادر به جلب رضایت مشتریان خود هستند. از آنجایی که مسائل مربوط به بهداشت و درمان، نگرانی ها و دغدغه های خاص خود را دارند، امکان برقراری ارتباط با پزشکان در هر زمان به وسیله پورتال MyParsley، از جمله نکات قابل توجه در این پلتفرم به شمار می رود که احساس امنیت را به کاربران منتقل خواهد نمود.

همینطور طیف گسترده ای از اطلاعات پزشکی که می تواند توسط خود بیماران مورد استفاده قرار بگیرد نیز در این پورتال موجود بوده و به احتمال خیلی زیاد، جوابگوی بسیاری از سؤالات و مسائل احتمالی کاربران است.

ارائه داده های ارزشمندی که با سلامت و بهداشت افراد مرتبط هستند، در جلب رضایت کاربران و بالاتر رفتن درجه اطمینان آنها نسبت به استارتاپ مذکور تأثیرگذار است و این مهم نیز به درستی از سوی دست اندرکاران این کسب وکار رعایت شده است.

ارزش افزوده این استارتاپ چیست؟

سؤالی که در اینجا مطرح می گردد، این است که چرا باید کاربران دیجیتال، به جای مراجعه حضوری به پزشکی که می شناسند و به او اعتماد دارند، یک فرایند آنلاین را جهت پیشگیری از بیماری ها و انجام مراقبت های بهداشتی خود در پیش بگیرند؟ به بیان دیگر، استارتاپ Parsley چه ارزش افزوده ای را پیشنهاد می نماید که توانایی جلب نظر مخاطبان را دارد؟

حفظ سلامتی افراد، در کنار پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها، مهم ترین ارزش هایی هستند که این استارتاپ به مخاطبان خود پیشنهاد می نماید. Parsley این نوید را به بیماران می دهد که تا 86 درصد داروهای تجویزی را کاهش داده و در عین حال یک برنامه پیشگیری مناسب، جهت مراقبت های بهداشتی، به آنها ارائه دهد.

این نکته خصوصا با در نظر دریافت عوارضی که داروهای تجویزی دارند، اهمیت بیشتری پیدا می نماید، چراکه مطمئنا هر فردی ترجیح می دهد که طی یک برنامه منظم که به طور اختصاصی برای او طراحی شده است، یک روند مراقبتی را به وسیله تغذیه سالم، ورزش و کاهش استرس داشته باشد تا اینکه برای بیماری هایی که گریبانگیرش می شوند، داروهای خاصی را مصرف کند.

در واقع آن چیزی که در فرایند مراقبتی این تیم مورد توجه است، درمان علت بیماری است، نه درمان علائم آن؛ به این معنا که تجویز یک دارو می تواند در کوتاه مدت علائم یک بیماری را کاهش دهد، این در حالی است که برنامه سلامت کاربردی این استارتاپ، رفته رفته دلیل اصلی بیماری ها را در افراد ضعیف می نماید.

منبع: مجله شنبه

به "پیشگیری و درمان با دکتر پلتفرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشگیری و درمان با دکتر پلتفرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید