گازرسانی به 291 روستای محروم در کمتر از 6 ماه

به گزارش وبلاگ نوکیا، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت فرایند گازرسانی روستایی در کشور به ویژه با مصوبه های سفرهای استانی رئیس جمهوری در دولت سیزدهم شتاب گرفته است.

گازرسانی به 291 روستای محروم در کمتر از 6 ماه

به گزارش شانا، مجید چگنی در این باره گفت: امیدواریم با شتاب کنونی در فرایند گازرسانی در کشور به ویژه در روستاها پفراینده گازرسانی در ایران تا دو سال آینده بسته گردد و تأکید ما این است که پروژه های مصوب شده که قابلیت گازرسانی دارند، به زودی تکمیل شوند.

وی با بیان اینکه مصوبه های سفرهای استانی رئیس جمهوری درباره پروژه های گازرسانی نیز افزون بر پروژه های دیگر در دستور کار قرار گرفته است، اضافه نمود: برخی از این پروژه ها در لرستان و خراسان جنوبی حتی زودتر از موعد مقرر خاتمه یافت و گاز طبیعی به روستاهای زیادی رسید.

معاون وزیر نفت در امور گاز با تأکید بر گازرسانی به منطقه ها مرزی و محروم، گفت: براساس مصوبه سفر شهریورماه رئیس جمهوری، 169 روستا با کار جهادی در مدت کمتر از 6 ماه به شبکه گاز سراسری متصل شدند.

چگنی توضیح داد: فرمان رئیس جمهوری در جریان سفر به خراسان جنوبی این بود که شرکت گاز استان، 169 روستا را تا خاتمه سال 1401 با بودجه این دو سال به شبکه گاز کشور متصل کند، در حالی که گازرسانی به این تعداد روستا در مدت زمان کمتر از 6 ماه امکان پذیر نیست. با وجود این شرکت گاز استان خراسان جنوبی این کار را در کمتر از یک سال تکمیل کرد از سوی دیگر از بودجه سال 1401 هم برای گازرسانی به این روستاها استفاده نشد.

وی بعلاوه با اشاره به مصوبه سفر استانی رئیس جمهوری به استان لرستان درباره گازرسانی به منطقه ها این استان، گفت: یکی از مصوبه های مهم یازدهمین سفر استانی ریاست جمهوری به لرستان در 19 آذرماه سال جاری، گازرسانی به 113 روستا بود که با کوشش کارکنان، مشاوران و پیمانکاران شرکت گاز استان در دهه فجر انقلاب اسلامی و در بازه زمانی دو ماهه محقق شد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران یادآور شد: از زمان سفر رئیس جمهوری به استان لرستان تا به امروز 122 روستا به شبکه گاز طبیعی متصل شدند که تعداد گازرسانی اجرا شده بیش از تعهد شرکت گاز بوده که با احتساب این تعداد، مجموع روستاهای گازرسانی شده لرستان، به 2 هزار و 45 روستا می رسد.

چگنی تأکید کرد: گازرسانی به این روستاها و همسو با آن گازرسانی به صنایع تولیدی و کشاورزی به عنوان پیشران توسعه مالی و ایجاد اشتغال، برای استفاده مردم از این نعمت خدادادی و به منظور ایجاد رفاه برای آنها بعلاوه جلوگیری از مهاجرت و اشتغال پایدار در روستاها و حفظ محیط زیست به عنوان نعمتی بی نظیر در آستانه حلول سال نو و بهار طبیعت و برای تعهد به مسئولیت اجتماعی تقدیم شده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "گازرسانی به 291 روستای محروم در کمتر از 6 ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گازرسانی به 291 روستای محروم در کمتر از 6 ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید