3 فاکتور مهم در فروش خودرو

به گزارش وبلاگ نوکیا، همه شما قطعا با نمونه های متعددی روبرو شده اید که به خرید و یا فروش خودرو پرداخته اند اما به دلیل نا آگاهی از ریزه کاری های آن ضررهای هنگفتی بر آنها وارد شده است.

3 فاکتور مهم در فروش خودرو

به گزارش وبلاگ نوکیا، بنابر اعلام همراه مکانیک، کم نیستند فروشندگانی که برای فروش خودروی خود به قیمت بالاتر، ایرادات خودروی خود را پنهان می نمایند و یا خریدارانی که از بی اطلاعی فروشندگان از روند فروش خودرو سوءاستفاده نموده و کلاهبرداری می نمایند.

در این متن تصمیم داریم 3 فاکتور موثر در فروش خودرو را با هم آنالیز کنیم و در نهایت راه چارهی برای دور ماندن از اثر این فاکتورها را ارائه دهیم.

1- روش های کلاهبرداری که به روزرسانی می شوند!

یکی از مشکلاتی که در زمان فروش خودرو وجود دارد، احتمال بالای رویارویی با کلاهبرداران است که از هر روشی برای سوء استفاده بهره می گیرند. همزمان با گران شدن خودرو و افزایش تمایل به خرید خودرو کارنموده این روش های کلاهبرداری هم به سمت بهینه شدن حرکت کردند! به عنوان مثال:

· خریدار خودروی شما را می بیند و علی رغم آگاهی از آسیب های خودرو آن را در قولنامه قید نمی نماید و خودرو به پارکینگ دو قبضه منتقل می گردد. خریدار در روز تعویض پلاک با کارشناس خودرو حاضر می گردد و با مستند کردن آسیب های خودرو، از فروشنده ادعای دریافت خسارت یا کاهش قیمت خودرو را دارد و حق هم با اوست!

· خریدار با یک خودروی مدل بالا به یک فروشنده با خودرو مدل پایین مراجعه می نماید و به بهانه تست رانندگی خودرو، کلید خودروی گرانقیمت خود را در اختیار فروشنده قرارمی دهد و با خودروی دیگر ناپدید می گردد. غافل از اینکه خودروی گرانقیمت دزدی است و دست فروشنده هم به جایی بند نیست جز راهروهای دادگاه!

موارد فوق نمونه های کوچکی از انواع تقلباتی است که در زمان فروش خودرو توسط کلاهبرداران انجام می گیرد و متاسفانه هر روز روش های جدیدتری برای کلاهبرداری ظهور می نماید که به راحتی هم قابل تشخیص نیستند.

2- مزاحمت ها، درگیری ها و هزینه های پنهان فروش خودرو

اگر فروشنده بتواند از بس همه کلاهبرداری های موجود هم بربیاد، در فرایند فروش خودرو سه نکته اساسی است که چالش اصلی تمام فروشندگان خودرو محسوب می گردد:

· آگهی کردن خودرو در سایت های مختلف

· افشای شماره تماس فروشنده در آگهی و جواب دادن به تماس های متعدد حتی پس از فروش خودرو

· هماهنگی جهت بازدیدهای مکرر و بعضا غیرضرور

· روبروه با دلالانی که به هر طریق قصد کاهش قیمت را دارند

در بسیاری از موارد روبرو شدن با دلالان زمان زیادی را از فروشنده می گیرد و اغلب فروشندگان خودروهم ترجیح می دهند هر کار ناخوشایند دیگری را انجام دهند اما با یک دلال خودرو سر و کله نزنند. همه این موارد باعث می گردد فروشنده هزینه قابل توجهی را بابت زمان از دسته رفته متحمل گردد؛ زمانی که می توانسته به نحو دیگری از آن استفاده کند. علاوه بر این؛ درگیری جهت بازدیدهای متعدد را هم به جان خریده است.

3- عدم تعادل بازار و نوسان قیمت ها

به طور معمول فاصله بین فروش خودرو تا خرید خودرو جدید ممکن است چند روز طول بکشد و این طولانی شدن پروسه معامله می تواند به ضرر خریدار و فروشنده تمام گردد. خصوصا در شرایط فعلی بازار خودرو کشورمان که نوسان در قیمت ها و شرایط عرضه خودروها، باعث عدم شفافیت در بازار شده است.

در چنین وضعیتی ممکن است با کاهش قیمت خودرو، قسمتی از سرمایه خود را از دست دهید و یا با افزایش قیمت خودرو، دیگر قادر به خرید خودرو مدنظرتان نباشید. بنابراین تنها راه چاره ممکن برای برطرف این مشکل، کم کردن فاصله زمانی بین فروش خودرو تا خرید خودرو جدید است. در واقع اگر بتوانید معامله فروش خودروی قدیم و خرید خودروی جدید را در یک روز انجام دهید قادر خواهید بود ریسک افزایش یا کاهش قیمت خودرو را به حداقل برسانید.

طرح کلید به کلید به همراه مکانیک همان راهکاری است که به فروشندگان خودرو یاری می نماید تا معامله خرید و فروش خودرو را در یک روز انجام دهند.

فروش آسان و مطمئن خودرو با همراه مکانیک

شرکت همراه مکانیک، با سابقه کارشناسی و فروش بیش از 100 هزار خودرو، مرجع تخصصی فعال در زمینه خرید و فروش خودرو است که با بهره گیری از تیم کارشناسان و مشاوران حرفه ای خدمات متنوعی همچون خرید و فروش سفارشی خودرو را ارائه می نماید.

برای فروش بدون دغدغه خوردو کافیست وارد لینک /hamrah-mechanic.com/car-sell شده و ثبت سفارش کنید:

1. بعد از ثبت سفارش، کارشناسان همراه مکانیک با شما تماس می گیرند و از خودرو بازدید می نمایند.

2. خودرو به صورت رایگان کارشناسی می گردد.

3. آگهی فروش خودرو توسط همراه مکانیک در سایت های معتبر منتشر می گردد.

4. کارشناس فروش همراه مکانیک به مشتریان پاسخ می دهد تا خریدار واقعی را پیدا کند.

5. مشاور حقوقی همراه مکانیک تا آخرین مرحله تنظیم و عقد قرارداد همراه شما بوده و مشاوره می دهد.

برای فروش آسان و بی دغدغه خودرو در بزرگترین نمایشگاه آنلاین خودروهای کارشناسی شده کلیک کنید

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "3 فاکتور مهم در فروش خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 فاکتور مهم در فروش خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید