فقط از چشم هایش قابل تشخیص است!، عکس

به گزارش وبلاگ نوکیا، عکاس آلمانی، ینس کولمن با تصویر پرتره ای از یک تمساح که در گل ولای کمین کرده است، جایزه اصلی این مسابقه عکاسی را کسب کرد.

فقط از چشم هایش قابل تشخیص است!، عکس

به گزارش خبرگزاری وبلاگ نوکیا، برندگان جوایز جهانی عکاسی طبیعت (WNPA) 2022 اعلام شدند و عکاس آلمانی، ینس کولمن با تصویر پرتره ای از یک تمساح که در گل ولای کمین کرده است، جایزه اصلی این مسابقه عکاسی را کسب کرد. این عکس فوق العاده جایزه 1000 دلاری و عنوان عکاس طبیعت جهان سال را برای کولمن به همراه آورد.

یک مطالعه نو نشان می دهد که چگونه چشم کروکودیل ها برای کمین کردن در سطح آب برای تماشای طعمه به خوبی تنظیم شده است. fovea، تکه ای از گیرنده های چشم تمساح است که دید واضحی را ارائه می دهد و به جای نقطه دایره ای معمول، یک رگه افقی را در چشم تشکیل می دهد.

به گفته محققان استرالیایی، این به حیوان اجازه می دهد بدون حرکت دادن سر، خط ساحلی را اسکن کند. آنها همچنین تفاوت هایی را در سلول های مخروطی که رنگ ها را حس می کنند، بین کروک های آب شور و آب شیرین پیدا کردند.

این یافته ها که در مجله زیست شناسی تجربی منتشر شده، نشان می دهد که اگرچه این جانوران در زیر آب دید بسیار تاری دارند، اما از چشمان خود در زیر سطح استفاده می کنند. این به این دلیل است که شرایط نور در زیستگاه های آب شیرین و شور فرق دارد.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "فقط از چشم هایش قابل تشخیص است!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فقط از چشم هایش قابل تشخیص است!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید