هواوی بزرگترین فروشنده موبایل دنیا شد

به گزارش وبلاگ نوکیا، طبق گزارشی جدید در سه ماهه دوم 2020 آمار فروش موبایل های هواوی از سامسونگ بیشتر و اکنون هواوی بزرگترین فروشنده موبایل در دنیا است.

هواوی بزرگترین فروشنده موبایل دنیا شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نوکیا، یک شرکت تحقیقاتی در حوزه فناوری ادعا می نماید هواوی از سامسونگ سبقت گرفته و بزرگترین فروشنده موبایل در دنیا است.

به گزارش اسوشیتدپرس، این در حالی است که طی بازه شیوع ویروس کرونا بازار موبایل های هواوی در چین رونق گرفته است. تحلیلگران شرکت کانالیس (Canalys) در گزارش خود اشاره نموده اند که هواوی در سه ماهه دوم 2020 میلادی 55.8 میلیون دستگاه بارگیری نموده است.

این رقم 5 درصد کمتر از آمار بارگیری موبایل های هواوی در همین بازه زمانی از سال گذشته است. اما میزان کاهش آمار بارگیری موبایل در هواوی کمتر از سامسونگ است. میزان بارگیری موبایل های سامسونگ در سه ماهه دوم 2020 میلادی 53.7 میلیون دستگاه بود که نسبت به سال قبل 30 درصد کاهش یافته است.

طبق گزارش این شرکت تحقیقاتی، هرچند هواوی همچنان با تحریم های بین المللی آمریکا روبرو است، اما گستره آن بر بازار داخلی چین بیشتر شده است. طبق تخمین کانالیس بارگیری موبایل های این شرکت در چین و در بازه آوریل-ژوئن 2020 میلادی 8 درصد رشد نموده است. در حال حاضر 70 درصد آمار فروش موبایل های هواوی به چین مربوط است.

بن سانتون تحلیلگر ارشد این شرکت می گوید: دلیل اصلی این امر شیوع ویروس کرونا است. هواوی از شرایط بهبود اقتصاد چین بهره گرفته تا کسب و کار موبایل خود را رونق بخشد.

به گفته سانتون سهم سامسونگ از بازار موبایل چین اندک است و بخش اعظم محصولات آن در آمریکا، اروپا، برزیل و هند فروخته می گردد و این کشور ها همچنان تحت تاثیر همه گیری کووید 19 و قرنطینه هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هواوی بزرگترین فروشنده موبایل دنیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواوی بزرگترین فروشنده موبایل دنیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید